Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/2018/apmekletas_ceres_pagasta_dizakas_lauku_setas_un_skaistakie_darzi
Drukas datums: 04:54:17 20.09.2020

Apmeklētas Cēres pagasta dižākās lauku sētas un skaistākie dārzi09.08.2018

"Druviņas" Cēres pagastā

9.augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojās Cēres pagastā, lai apskatītu šī gada konkursa pretendentu sētas, dārzus un tūrisma piedāvājumu.

Nominācijā “Sakoptākā privātmāja” izvirzīts Mārītes un Gundara Birziņu nams “Auseklīši”, kurš 2014.gadā saņēmis “Sakoptākās sētas” godalgu. Mājas saimniece Mārīte stāstīja, ka jau kopš bērnības ir pazīstama ar ziedu daudzveidību- viņas tēvs bijis liels dārznieks un puķu mīlis.

“Druviņās” saimnieko Maruta un Staņislavs Makrecki, viņu īpašums pieteikts nominācijā “Sakoptākais dārzs”. Dārzā ir apskatāma ne tikai liela ziedu un krūmu daudzveidība, bet arī tiek audzēti dažādi dārzeņi un ogas, tostarp melones un arbūzi.

Nominācijai “Veiksmīgākais tūrisma piedāvājums” izvirzīti “Kangari”, kur saimnieko Antra Gaisa. A.Gaisa ir atsaucīga Kandavas novada tūrisma uzņēmēja, mājražotāja: gatavo sukādes- žāvētus augļus, ievārījumus, sīrupus, čatnijus, no visa, kas izaudzēts „Kangaros”. Vasaras sezonā apmeklētājiem atvērta ir arī vīngliemežu ferma, kurā var uzzināt daudz ko interesantu par gliemežu dzīvi.
Šovasar pirmo reizi “Kangaros” tika organizēts "Lauku brančs" jeb laiskās brokastis, kur brīvā dabā baudīti aukstie un siltie ēdieni, atspirdzinājumi un deserti.
Antra pievērsusies arī tādai nozarei, kā bērnu atpūtas nometņu rīkošana.