faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Labklājības ministra Ulda Auguļa darba vizīte Kandavas novadā04.06.2015

Labklājības ministrs Uldis Augulis ceturtdien, 4.jūnijā, reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja Kandavas novadu, lai ar novada pašvaldības, Sociālā dienesta, pensionāru biedrības un Bāriņtiesas vadību pārrunātu aktualitātes sociālajā jomā, kā arī meklētu iespējamos risinājumus par reorganizētās Matkules sākumskolas ēkas turpmākajām izmantošanas iespējām.

Vizītes laikā no plkst.10.00 līdz plkst.11.30 Kandavas novada domē norisinājās diskusija par nodarbinātības, sociālās aprūpes un sociālās aizsardzības jautājumiem, kā arī aktualitātēm pensiju un sociālo pakalpojumu jomā. Diskusijā piedalījās Bāriņtiesas priekšsēdētāja Ritma Supe, Zantes ģimenes krīzes centra vadītāja Aija Švāne, Sociālā dienesta direktors Ints Leitarts un Pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājs Zigurds Megnis.

Savukārt plkst.11.30 U.Augulis viesojās Kandavas novada bērnudārzā „Zīļuks", lai iepazītos ar pirmsskolas izglītības apguves iespējām novadā.

Reģionālās vizītes noslēgumā labklājības ministrs apmeklēja Matkules sākumskolu. Tiekoties ar Matkules pagasta pārvaldnieci Dzidru Jansoni un skolas direktori Ilzi Oliņu kopīgi tika meklēti risinājumi ēkas turpmākajai izmantošanai.

printēt

Novada svētku otrā diena 210504.06.2015

Novada svētku otrā diena allaž ir pasākumiem visbagātākā, un šis gads nebija izņēmums.

Tikko saulīte uzlēkusi vairāk nekā 40 vīri bruņojušies ar makšķerēm un tērpušies šlipsēs, kā tas pēc nolikuma bija pieprasīts, pulcējās uz vecā Abavas tilta, lai piedalītos mūsu novadnieku Z. Piņķa piemiņas turnīrā makšķerēšanā ar naglu un A. Oša kausa izcīņā spiningošanā.

Promenādi pirmie „okupēja” spēka sporta veidu festivāla” Kandavas kauss 2015” dalībnieki ar mūsu pasaules čempionu Reini Kindzuli priekšgalā.

Dienai iesilstot, laukumā no malu malām saradās arvien vairāk svētku tērpos saposti bērni un, protams, arī daudz skatītāju. Novada skolēni izdejoja un izdziedāja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu „ BURT(u) BURVĪBA”.

Talsu ielu līdz pat novada muzejam kā allaž savā pārziņā bija ņēmuši amatnieki. Notika aktīva tirgošanās, darbošanās un amatu ierādīšana.

Pēcpusdienā Promenādē valdīja deju prieks- novada deju kolektīvi un viesi no Ungārijas, Slampes un Tumes rādīja kā katrs māk „danci vest”. Neskatoties uz nenoturīgajiem laika apstākļiem- lietus un vēja brāzmas griezās vērpetēs- mūsējie izturēja!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0) galerija (0)

Kandavas novada svētku pirmā diena

29.05.2015

Šīs nedēļas nogalē tiek svinēti Kandavas novada svētki „ Lustīga dzīvošana” ar tēmu „ Nāc un esi savējais!”.

Trīs dienu garumā Kandavā notiks daudzveidīgi pasākumi un katrs, kas tajos piedalīsies, būs savējais!

Kā allaž svētki iesākās uz nopietnas nots, novada muzejā notika zinātniski praktiskā konference, kurā iztirzātās tēmas sasaucās ar svētku tēmu.

Šogad zinātniski praktiskās konferences tēma bija „ Latviski runāt, latviski domāt, latviski just.” Valodnieka Kārļa Mīlenbaha mūža darbs”.

Lekcijas lasīja Ina Druviete – „Kārlis Mīlenbahs savam un mūsu laikmetam” un Janīna Kursīte „ Kārlis Mīlenbahs un latviešu folklora”, abas lektores no Latvijas Universitātes. Māris Baltiņš no Valsts valodas centra iztirzāja tēmu „ Mīlenbahu dzimtas zari Latvijas kultūrvēsturē’, bet mūsu novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis – „ Valodnieks vai mežsargs? Kārļa Mīlenbaha senču ietekme uz viņa izvēli.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Tērpu parāde "'Feju ballīte"

29.05.2015 kur : Kandavas vecpilsētas Promenāde

Tērpu mākslinieces Danutas Ābeles tērpu parāde Kandavas promenādē 29.maija vakarā. Foto : D. Rēdmane.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (36)

Cēres pamatskola svin 175

25.05.2015 kur : Cēres pamatskola

Vecākā Kandavas novada skola- Cēres pamatskola 23. maijā ar jubilejas salidojumu atzīmēja savas pastāvēšanas 175. gadadienu.

Pasākumu vadīja skolas 1990. gada un 2012.gada absolventi, mamma Evita Bērziņa ar dēlu Gvido. Salidojums pulcēja Cēres pamatskolas bijušos un esošos skolēnus, skolotājus, direktorus un darbiniekus.

Juta Reinsone sveica klātesošos ar vārdiem: „Mēs šodien esam šeit sapulcējušies, jo jūtamies piederīgi Cēres skolai, jūtamies pateicīgi saviem skolotājiem un darbiniekiem. Šeit ir patīkami atgriezties, jo tas ir kā atgriezties bērnībā- sniegs bija baltāks un debesis bija zilākas, bet zāle zaļāka.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Matkules pagasta svētki un sporta svētki "Nāc kulē"

18.07.2015 10:00 kur : Matkules kultūras nams

10:00 Burvju mākslinieki;

16:00 Koncerts M.EGLIENS, D.LŪRIŅA EGLIENA.

Sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. /Matkules kultūras namā/

Sīkāka informācija pa tel. 29198283 (Agnese) un tel. 29457272 (Andris).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas izlaidums

23.05.2015 kur : Kandavas Mākslas un mūzikas skola

23. maijā Kandavas Mākslas un mūzikas skolā tika aizvadīts pirmais šī mācību gada izlaidums, izglītības dokumentus saņēma četrpadsmit absolventi.

Uzrunājot absolventus un viesus, skolas direktore Maruta Balode atklāja, ka šis ir piecdesmit otrais ražas pavasaris mūziķiem un divdesmitais- māksliniekiem. Mūzikas un mākslas skolu šogad beiguši 14 izturīgākie un stiprākie audzēkņi- no tiem vienpadsmit Mākslas skolas absolventi un četri mūzikas skolas absolventi (trīs akardeonisti un flautiste).

printēt Lasīt visu ziņu

Vānes skolā jauna tradīcija20.05.2015

20.maijā Vānes pamatskolā notika mācību olimpiāžu godalgoto vietu ieguvēju cildināšana.
Mācību gads tuvojas finišam. Rit pēdējie pārbaudes darbi, devītajiem eksāmenu laiks, un vasara tūlīt, tūlīt klauvēs pie durvīm, lai pavēstītu brīvlaika sākšanos.

2014./2015.m.g. pavadīts raženi, esam piedaījušies 15 olimpiādēs, tas mūsu skolai ir daudz, jo bērnu skaits samazinās, bet mācību spars nē.

Esam lepni par saviem skolniekiem un viņu sasniegumiem mācību jomā. Ilgi lolotā ideja par olimpiāžu godalgoto vietu dalībnieku cildināšanu realizējās 20.maijā. Direktore A.Pileniece un mācību pārzine I.Kalnarāja noorganizēja pasākumu šiem audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotājiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Skolēni savāc 123 tonnas makulatūras13.05.2015

13. maijā, Šlokenbekas muižā uz makulatūras vākšanas konkursa noslēguma apbalvošanas pasākumu pulcējās 470 čaklākie makulatūras vācēji no izglītības iestādēm, kas atrodas SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības „Piejūra”” reģionā - no Jūrmalas pilsētas, Tukuma, Jaunpils, Engures, Kandavas, Talsu un Dundagas novadu izglītības iestādēm, savācot rekordlielu makulatūras daudzumu - 122 860 kg makulatūras, kas ir turpat 123 tonnas, un par 38 tonnām vairāk kā pagājušajā gadā. Tas nozīmē, ka no nociršanas ir pasargāti 1725 koki.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kandavas novada 13. atklātā olimpiskā diena pirmskolas vecuma bērniem 2015

11.06.2015 10:00 kur : Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas stadions

11. jūnijā Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas stadionā noritēja Kandavas novada 13. atklātā olimpiskā diena pirmskolas vecuma bērniem. Olimpiskā diena pulcēja kopā vairāk kā 150 bērnus, kuri ieradās kopā ar savām audzinātājām un vecākiem. Bērni bija sabraukuši ne tikai no Kandavas pilsētas un novada, bet arī no Pūres un Rīgas.

Pasākums tika atklāts ar karoga pacelšanu mastā, zvēresta nodošanu un lāpas aizdegšanu. Šogad karogu mastā uzvilka Mārtiņš Labrencis, savukārt, lāpu ienesa un aizdedzināja Kārlis Šenbergs.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (30)

Brīnumu pilni svētki Matkulē20.07.2015

«Nāc Kulē! Notici brīnumiem!» – ar šādu aicinājumu 18. jūlijā dienas garumā aizritēja Matkules pagasta svētki. Brīnumu gaisotnē svētkus atklāja burvju mākslinieki Haralds un Baiba.

Svētku dalībniekiem izklaides un aktivitātes bija pieejamas visā centra teritorijā – dīķī varēja laivot, ap dīķi – parikšot zirga mugurā, bet Matkules apkārtni varēj iepazīt jautrā kompānijā vizinoties pa Imulas krastiem traktora piekabē vai izvēloties divvientulību izbraucot ar tandēma velosipēdu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (51)

Vānē pagasta svētkus svin divas dienas03.08.2015

1. un 2. augustā Vānē tika svinēti pagasta un sporta svētki, kurus ar skanīgu priekšnesumu atklāja Vānes sieviešu vokālais ansamblis „Par to..” ar vadītāju Evu Bērziņu, savukārt svinīgus apsveikuma vārdus klātesošajiem vēlēja Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis un Vānes pagasta pārvaldniece Daina Priede.

Sestdienā pagasta iedzīvotājus un viesus priecēja dažādi kultūras pasākumi- Vānes amatierteātra sievu sagatvaota izrāde ‘iz miestu dzīves’ „Ziņu dienests strādā”, kapelas „Kā ir tā ir” (Snēpele) koncerts, saimnieču dižošanās un tirgošanās, kā arī izstāde „Vēsture zem putekļiem”.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (40)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top