faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Akcija "Satiec savu meistaru" Kandavā

07.04.2018 11:00 - 15:00 kur : Kandavas novada amatnieku biedrība, Kandavas novada Amatniecības centrs

7.aprīlī Kandavā amatnieku biedrības telpās notika Latvijas Meistaru dienas akcija "Satiec savu meistaru 2018"  kopā ar divām lieliskām meistarēm  Lindu Romanovsku un Ināru Krauju.                  

Linda mācīja izgatavot savu tējas krūzi, bet Ināra stāstīja par vilnu un vērpšanuCilvēki bija ieradušies no Kandavas novada, Ventspils, Tukuma un vēl citām vietām. Kā sacīja keramikas darbnīcas vadītāja Linda: "Labi, radoši pavadījām laiku. Visi, kas veidoja keramikas darbus, varēs tos saņemt nodedzinātus jau aprīļa vidū, Kandavas novada amatnieku biedrības telpās."

 Laikā no 2018. gada 6. līdz 8.aprīlim jau desmito reizi visā Latvijā notika pasākums “Satiec savu meistaru”. Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados savu meistaru darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās apmeklējuši 20 tūkstoši dažādu paaudžu interesentu.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (6) galerija (12)

Projekts „Ieplāno savu veiksmi šodien” Kandavas internātvidusskolā06.04.2018

No 21.- 23.martam Kandavas internātvidusskolā viesojās astoņi starptautiskajā Erasmus+ projektā “Ieplāno savu veiksmi šodien” iesaistītie skolotāji no Polijas un Horvātijas.

Mācību mobilitātes ietvaros notika eTwinning seminārs par darbošanos TwinSpace vidē, par projekta materiālu ievietošanu. Semināru vadīja eTwinning vēstniece Iveta Milta. Tika izmantoti rīki Padlet, Tricider, Answergarden. Skolotāji mācījās, kā eTwinning vidē var noorganizēt videokonferenci.

Skolotāji iepazinās ar karjeras izglītību Kandavas internātvidusskolā. Kultūras programmā projekta dalībnieki devās uz Talsiem, kur apmeklēja radošo sētu un keramikas darbnīcu, kā arī iepazinās ar „Sabiles Sidrs” ražotni. Skolotāji savu radošumu varēja parādīt, darbojoties Silto smilšu studijā Ingas Jefremovas vadībā un mājturības kabinetā, veidojot no pērlītēm spārītes, kur nodarbību vadīja skolotājas Andra Akmeņlauka, Inta Pakalns-Paleja un Marisja Strāķe.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (12)

Domes priekšsēdētāja tiekas ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem05.04.2018

5.aprīlī Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecības pārstāvjiem, lai saskaņotu šī gada augustā Kandavā plānoto militāro mācību apmērus. Tikšanos organizēja Zemessardzes 51.kājnieku bataljona komandieris Aivis Vācers. Sarunā piedalījās arī novada domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Bērziņa.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu, visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības “Namejs 2018”. Mācības Kandavas novadā norisināsies no 21. līdz 31.augustam. Militārās aktivitātes galvenokārt plānotas Kandavas apkaimē esošo lauku un mežu apvidos, taču iespējams aptvers arī atsevišķas vietas Kandavas pilsētā. Plānots, ka mācībās piedalīsies ap 160 dalībnieku. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Apbalvoti konkursa “Gada labākā būve Latvijā 2017” uzvarētāji05.04.2018

28.martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika konkursa- skates  “Gada labākā būve Latvijā 2017” uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā, kurā piedalījās arī mūsu novada pārstāvji.

Jau informējām, ka konkursā piedalījās divas mūsu novada būves – nominācijā “Pārbūve” Kandavas Mākslas un mūzikas skola, bet nominācijā “Inženierbūve”- Biomasas katlu māja Kandavā. Abas būves iekļuva skates otrajā kārtā, kurā startēja pavisam 78 būves. Otrajā kārtā žūrija klātienē apskatīja visas būves, tiekoties ar būvniekiem un pasūtītājiem klātienē.

Kandavas Mākslas un mūzikas skola iekļuva arī skates finālā, kas norisinājās RTU Arhitektūras fakultātē 20.martā un novada pārstāvji tika uzaicināti piedalīties skates uzvarētāju apbalvošanas ceremonijā.  

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Kandava/COMPOR savās mājās uzvar Gulbenes Buki/BJSS05.04.2018

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas izslēgšanas spēļu turnīra ceturtdaļfināla otrajā spēlē 3. aprīlī "Kandava/COMPOR" savās mājās ar rezultātu 95:85 pārspēja Gulbenes Buki/BJSS. Kandavas komanda tādējādi spēja izlīdzināt rezultātu sērijā, un uzvarētājs tiks noskaidrots sestdien Gulbenē, kad kļūs zināms, kura komanda iegūs vietu pusfinālā. 

Spēles rezultātu atklāja Dāvis Kundrats ar precīzu divu punktu metienu. Pirmajās minūtēs rezultāts auga līdzīgi un neviena komanda nespēja atrauties. Ceturtdaļas beigās pēc Kristiāna Šulca precīza metiena “Buki” ieguva vadību +4 (18:14). Turpinājumā gulbenieši pārsvaru īpaši nepalielināja un pēc nospēlētām desmit minūtēm bija vadībā ar divu punktu pārsvaru - 20:18. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (50)

Noslēdzies Latvijas izglītības iestāžu skatuves runas Kurzemes reģiona konkurss05.04.2018

4.aprīlī Kandavas kultūras namā visu dienu valdīja klusināta rosība un varēja sastapt nedaudz satrauktus bērnus un jauniešus, starp kuriem pavīdēja arī kāds vietējais- kandavnieks.  Šeit notika Latvijas izglītības iestāžu skatuves runas konkurss Kurzemes reģiona skolām.

Konkursā pavisam piedalījās 45 daiļrunātāji no Kuldīgas, Laidiem, Ventspils, Talsiem, Valdemārpils, Mērsraga, Dundagas, Ugāles, Engures, Tukuma un Kandavas.

No mūsu novada skatuves runas konkursa reģionālajā finālā piedalījās 11 daiļrunātāji no Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas ( Estere Marcinkeviča, Ričards Bambis, Artus Šimkēvičs, Rihards Jakobovics, Kristiāna Rupeika un Kristaps Kristers Ozols), Kandavas internātvidusskolas ( Zita Raivita Kulmane, Melita Leitlande, Amanda Buka un Eva Puriņa), kā arī Zantes pamatskolas skolniece Valērija Demidova. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (42)

Iznācis "Kandavas Novada Vēstnesis" aprīļa numurs04.04.2018

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" aprīļa numurs. 

Elektronisko versiju skatīt šeit http://www.viss.lv/dati/kandav...

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top