faceboktwitteryoutube
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Novada svētku otrā diena 210504.06.2015

Novada svētku otrā diena allaž ir pasākumiem visbagātākā, un šis gads nebija izņēmums.

Tikko saulīte uzlēkusi vairāk nekā 40 vīri bruņojušies ar makšķerēm un tērpušies šlipsēs, kā tas pēc nolikuma bija pieprasīts, pulcējās uz vecā Abavas tilta, lai piedalītos mūsu novadnieku Z. Piņķa piemiņas turnīrā makšķerēšanā ar naglu un A. Oša kausa izcīņā spiningošanā.

Promenādi pirmie „okupēja” spēka sporta veidu festivāla” Kandavas kauss 2015” dalībnieki ar mūsu pasaules čempionu Reini Kindzuli priekšgalā.

Dienai iesilstot, laukumā no malu malām saradās arvien vairāk svētku tērpos saposti bērni un, protams, arī daudz skatītāju. Novada skolēni izdejoja un izdziedāja XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu „ BURT(u) BURVĪBA”.

Talsu ielu līdz pat novada muzejam kā allaž savā pārziņā bija ņēmuši amatnieki. Notika aktīva tirgošanās, darbošanās un amatu ierādīšana.

Pēcpusdienā Promenādē valdīja deju prieks- novada deju kolektīvi un viesi no Ungārijas, Slampes un Tumes rādīja kā katrs māk „danci vest”. Neskatoties uz nenoturīgajiem laika apstākļiem- lietus un vēja brāzmas griezās vērpetēs- mūsējie izturēja!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (0) galerija (0)

Kandavas novada svētku pirmā diena

29.05.2015

Šīs nedēļas nogalē tiek svinēti Kandavas novada svētki „ Lustīga dzīvošana” ar tēmu „ Nāc un esi savējais!”.

Trīs dienu garumā Kandavā notiks daudzveidīgi pasākumi un katrs, kas tajos piedalīsies, būs savējais!

Kā allaž svētki iesākās uz nopietnas nots, novada muzejā notika zinātniski praktiskā konference, kurā iztirzātās tēmas sasaucās ar svētku tēmu.

Šogad zinātniski praktiskās konferences tēma bija „ Latviski runāt, latviski domāt, latviski just.” Valodnieka Kārļa Mīlenbaha mūža darbs”.

Lekcijas lasīja Ina Druviete – „Kārlis Mīlenbahs savam un mūsu laikmetam” un Janīna Kursīte „ Kārlis Mīlenbahs un latviešu folklora”, abas lektores no Latvijas Universitātes. Māris Baltiņš no Valsts valodas centra iztirzāja tēmu „ Mīlenbahu dzimtas zari Latvijas kultūrvēsturē’, bet mūsu novada muzeja vēsturnieks Agris Dzenis – „ Valodnieks vai mežsargs? Kārļa Mīlenbaha senču ietekme uz viņa izvēli.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (29)

Tērpu parāde "'Feju ballīte"

29.05.2015 Kandavas vecpilsētas Promenāde

Tērpu mākslinieces Danutas Ābeles tērpu parāde Kandavas promenādē 29.maija vakarā. Foto : D. Rēdmane.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (36)

Cēres pamatskola svin 175

25.05.2015 Cēres pamatskola

Vecākā Kandavas novada skola- Cēres pamatskola 23. maijā ar jubilejas salidojumu atzīmēja savas pastāvēšanas 175. gadadienu.

Pasākumu vadīja skolas 1990. gada un 2012.gada absolventi, mamma Evita Bērziņa ar dēlu Gvido. Salidojums pulcēja Cēres pamatskolas bijušos un esošos skolēnus, skolotājus, direktorus un darbiniekus.

Juta Reinsone sveica klātesošos ar vārdiem: „Mēs šodien esam šeit sapulcējušies, jo jūtamies piederīgi Cēres skolai, jūtamies pateicīgi saviem skolotājiem un darbiniekiem. Šeit ir patīkami atgriezties, jo tas ir kā atgriezties bērnībā- sniegs bija baltāks un debesis bija zilākas, bet zāle zaļāka.”

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Matkules pagasta svētki un sporta svētki "Nāc kulē"

18.07.2015 10:00 Matkules kultūras nams

10:00 Burvju mākslinieki;

16:00 Koncerts M.EGLIENS, D.LŪRIŅA EGLIENA.

Sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. /Matkules kultūras namā/

Sīkāka informācija pa tel. 29198283 (Agnese) un tel. 29457272 (Andris).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kandavas Mākslas un mūzikas skolas izlaidums

23.05.2015 Kandavas Mākslas un mūzikas skola

23. maijā Kandavas Mākslas un mūzikas skolā tika aizvadīts pirmais šī mācību gada izlaidums, izglītības dokumentus saņēma četrpadsmit absolventi.

Uzrunājot absolventus un viesus, skolas direktore Maruta Balode atklāja, ka šis ir piecdesmit otrais ražas pavasaris mūziķiem un divdesmitais- māksliniekiem. Mūzikas un mākslas skolu šogad beiguši 14 izturīgākie un stiprākie audzēkņi- no tiem vienpadsmit Mākslas skolas absolventi un četri mūzikas skolas absolventi (trīs akardeonisti un flautiste).

printēt Lasīt visu ziņu

Vānes skolā jauna tradīcija20.05.2015

20.maijā Vānes pamatskolā notika mācību olimpiāžu godalgoto vietu ieguvēju cildināšana.
Mācību gads tuvojas finišam. Rit pēdējie pārbaudes darbi, devītajiem eksāmenu laiks, un vasara tūlīt, tūlīt klauvēs pie durvīm, lai pavēstītu brīvlaika sākšanos.

2014./2015.m.g. pavadīts raženi, esam piedaījušies 15 olimpiādēs, tas mūsu skolai ir daudz, jo bērnu skaits samazinās, bet mācību spars nē.

Esam lepni par saviem skolniekiem un viņu sasniegumiem mācību jomā. Ilgi lolotā ideja par olimpiāžu godalgoto vietu dalībnieku cildināšanu realizējās 20.maijā. Direktore A.Pileniece un mācību pārzine I.Kalnarāja noorganizēja pasākumu šiem audzēkņiem, viņu vecākiem un skolotājiem.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes Radio

Jaunākās galerijas


back to top