vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Sestdiena 14.12.2019
Gaisma, Auseklis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

206 Latvijas ģimenes dārzkopības projektos bagātina savas saimes galdu. No tām 20 – Kandavas novadā05.08.2019

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 20 ģimenes – Kandavas novadā. Ģimenes saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas. Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu.

 Pārsvarā ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Retāk sastopamo dārzeņu vidū – kolrābji, cukīni, kāļi, zirnīši, atsevišķas salātu šķirnes. Ģimenes stāda arī augļu kokus un ogulājus, lai projekta rezultātus varētu baudīt arī nākamajos gados.

 Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Kurzemē atbalstu saņēma 4 organizācijas, kopā atbalstot 97 ģimenes: Talsu novada fonds, Skrundas novada biedrība “Ventas krasti”, Skrundas biedrība “Mini SD” un Kandavas novada Iespēju fonds. 

“Kandavas novada Iespēju fonds” projekta “Dari, baudi, dalies Kandavas novadā 2019” ietvaros līdzdarbības pasākumos iesaista 20 ģimenes. Viņi ieguva sēklas un stādus mazdārziņu iekopšanai, kā arī gūst pieredzi dārzeņu audzēšanā, sagatavošanā ilgstošai uzglabāšanai. “Un arī tik svarīgo gandarījumu par sasniegto savu problēmu risināšanā un savas labklājības celšanā,” pauž projekta vadītāja Ērodeja Kirillova. Projekta noslēgumā - Kandavas novada Miķeļdienas tirgus ietvaros - dalībnieki prezentēs savu ražu. Pasākumā varēs gan aplūkot rekordlielus dārzeņus, gan arī nodegustēt sagatavotos ziemas krājumus
Projekta rezultāti un 2019. gada raža attēlos: https://failiem.lv/u/c4e2xypg

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva


 Šajā Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā šogad atbalstīti 3 projekti Latgalē, 2 projekti Vidzemē, 3 projekti Zemgalē un 4 projekti Kurzemē. Kopā 12 atbalstītās organizācijas zemkopības darbos iesaista vismaz 800 uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus. Tādejādi organizācijas palīdz cilvēkiem pašu rokām uzlabot savus dzīves apstākļus. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem piešķīris grantus 16 215,- eiro apmērā. Par visiem atbalstītajiem projektiem lasiet šeit: https://www.teterevufonds.lv/jaunumi/206-gimenem-palidzes-bagatinat-saimes-galdu/

 Turklāt ģimenes saņem arī “Saimes galda rokasgrāmatu” (https://ej.uz/SaimesRokasgramatu) – palīgu ģimenēm, kā labāk saimniekot mazdārziņā. Rokasgrāmata veidota, ieklausoties Bulduru dārzkopības vidusskolas pasniedzējas Eleonoras Mārciņas padomos.

 Aicinām iepazīties ar infografiku par iepriekš īstenoto projektu rezultātiem. Plašāk par programmu lasiet vietnē: www.saimesgaldam.lv un uzziniet video stāstos:

 video par projektu "paši VARAM – paši DARĀM" Talsos: https://www.youtube.com/watch?v=Rq4WWKOIu60

 Borisa un Ināras Teterevu fonds. Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu 2010. gadā nodibinātais ģimenes labdarības fonds atbalsta izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicina kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē.  Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.   

 Diana Bogdanova, Labdarības projektu vadītāja

24635463, diana.bogdanova@teterevufonds.lv                                      

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top