kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Ceturtdiena 12.12.2019
Otīlija, Iveta

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Āfrikas cūku mēris strauji tuvojas Kurzemei 03.08.2016

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) strauji tuvojas Kurzemei, par ko liecina šonedēļ apstiprināts saslimšanas gadījums trim meža cūkām Tukuma novada Slampē.

Pārtikas Veterinārais Dienests informē, ka ĀCM vīrusu Tukuma novada Slampes pagastā atrastajām trim beigtajām meža cūkām apstiprina saņemto laboratorisko analīžu rezultāti.

Pēc Tukuma novadā konstatētā saslimšanas gadījuma PVD secina, ka slimība meža cūku populācijā vasaras periodā, kad ir augstākais slimības izplatīšanās risks, var negaidīti parādīties arī līdz šim no ĀCM brīvajās teritorijās.

Līdz šā gada 29. jūlijam ĀCM konstatēts 667 meža cūkām 58 novadu 182 pagastos un divu pilsētu teritorijās, kā arī vienā mājas cūku novietnē, kur bija 50 mājas cūkas. 

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

Tāpat dienests aicina medniekus pievērst pastiprinātu uzmanību notikumiem mežā un stingri ievērot medību higiēnu.

Jau ziņots, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām Baltkrievijas robežas tuvumā. Šī kaite Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Šogad ĀCM Latvijā konstatēts 580 mežacūkām. Savukārt mājas cūkas šogad līdz šim nebija slimojušas, bet pērn bīstamā slimība konstatēta 10 saimniecībās. ĀCM rukšiem ir ļoti bīstams, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

2. augustā Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors ir izdevis rīkojumu par karantīnas zonas noteikšanu Tukuma novada Slampes pagastā un Engures novada Smārdes pagastā. Tas nozīmē, ka no cūku novietnēm karantīnas teritorijā aizliegts izvest dzīvas cūkas bez PVD inspektora atļaujas, aizliegts izvest cūkgaļas produkciju, neievērojot MK noteikumus «Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība». Rīkojums nosaka, ka visi dzīvnieki jātur novietnē, kur nevar piekļūt savvaļas cūkas, pie novietnēm jānovieto ar dezinfekcijas šķidrumu piesūcināti paklāji un aizliegts novietnē ienest nomedītu savvaļas dzīvnieku līķus vai citus priekšmetus, kas varētu izraisīt infekcijas slimību.

 Noteikumi arī nosaka, ka visiem, kas atrod mirušas savvaļas cūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties jāinformē PVD, zvanot pa bezmaksas tālr. 67027402, vai PVD Rietumpierīgas pārvaldes vadītājai S.Eisakai ( tālrunis 29473466) , vai kontaktpersonai Kandavas novadā saistībā ar ĀCM jautājumiem, pašvaldības izpilddirektoram E. Dudem( tālrunis 25652445).

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top