Drukas datums: 20:25:58 18.04.2024

Novadniece Elza Gulbe izcīna otro vietu Eiropas čempionātā Vācijā09.05.2016

Novadniece Elza Gulbe izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā akadēmiskajā airēšanāFoto: LETA

Novadniece Elza Gulbe izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā akadēmiskajā airēšanā

Svētdien, 8.maijā mūsu novadniece Elza Gulbe izcīnīja otro vietu Vācijā notikušajā Eiropas čempionātā akadēmiskajā airēšanā.

A finālā pārliecinošu uzvaru guva austriete Magdalena Lēbniga, kurai mūsu Elza Gulbe zaudēja 17 sekundes. Pēc 500 metru atzīmes Elza bija tikai piektajā vietā, tomēr turpinājumā kāpa uz augšu un pie 1500 metriem jau bija otrā, šo vietu noturot līdz finišam.

Šis kļuvis par lielāko panākumu 22 gadus vecās Elzas Gulbes karjerā. Pirms tam viņai sekmīgs bija 2013.gads, kad tika izcīnīta bronzas medaļa pasaules Universiādē un arī pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā.

Kā zināms, pirmās ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tika sadalītas pagājušā gada pasaules čempionātā, bet sportistiem, kuriem tajā neveicās, pie olimpiskajām ceļazīmēm būs iespējams tikt no 22. līdz 24.maijam Šveices pilsētā Lucernā gaidāmajā Eiropas olimpiskajā kvalifikācijas regatē, kur drīkstēs startēt arī ASV, Kanādas, Jaunzēlandes un Austrālijas airētāji. Sievietēm un vīriešiem vieninieku klasē olimpiskās ceļazīmes iegūs pa trim labākajiem.