Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/aktualitates1/sia_kandavas_komunalie_pakalpojumi_informe1
Drukas datums: 11:44:58 21.09.2020

SIA "Kandavas komunālie pakalpojumi" informē28.08.2015

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi”, kas novadā rūpējas par ūdenssaimniecību,saņēmuši vairākus zvanus no Kandavas iedzīvotājiem, pie kuriem ieradušies izplatītāji, piedāvājot iegādāties ūdens filtrus un apgalvojot, ka krāna ūdenim ir slikta kvalitāte, tādējādi maldinot iedzīvotājus.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Egils Bariss informē, ka pirms kāda laika uzņēmuma darbiniekiem bija izdevies sastapt šādu darboni un pārliecināties par metodēm, kā tiek noteikta ūdens kvalitāte.

SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” regulāri pārbauda ūdens kvalitāti sertificētās laboratorijās un Kandavas novada iedzīvotāji var būt droši par dzeramā ūdens kvalitāti.

Ūdens satur dažādus ķīmiskos elementus, ar kuriem var manipulēt, izmantojot ķīmijas vai fizikas metodes, ko savās prezentācijās arī izmanto filtru piedāvātāji. Vēlamies informēt, ka līdzīgi tirgoņi uzdarbojas arī citās pilsētās, par ko rakstījuši arī lielākie Latvijas laikraksti un ziņu portāli.

Ko tad piedāvā šie filtru izplatītāji?

Būtībā ūdens pēc apstrādes ar šiem filtriem kļūst par dejonizētu. Tas nozīmē, ka tas vairs nav dabisks ūdens, bet gan dejonizēts, tur nav ne kalcija, ne magnija, ne citu vielu, kas cilvēka organismam ir nepieciešamas un būtiskas. Jau 1980.gadā Vispasaules veselības aizsardzības organizācija, ilgstoši veicot pētījumus, nāca klajā ar paziņojumu, ka dejonizēta ūdens lietošana uzskatāma par kaitīgu cilvēka organismam. Pētījumu rezultātā tika secināts, ka lietojot ūdeni, kuram sāļu saturs ir mazāks par 100 mg/l, no organisma tiek izvadīti nātrijs, kālijs, kalcijs un hlorīdi. Piemēram, nātrijs un kālijs ir būtisks nervu sistēmas uzturēšanai, kalcijs kauliem, bet magnijs – sirds un asinsvadu sistēmai. Dzerot dejonizētu ūdeni, samērā ātri var attīstīties osteoporoze, jo no kauliem tiek izskalots kalcijs. Tātad paši par savu naudu, savas nezināšanas dēļ, kaitējam savam organismam.

Jebkurš Kandavas novada iedzīvotājs, kas vēlas pārliecināties par dzeramā ūdens kvalitāti, ko lieto ikdienā, to var izdarīt, zvanot vai personīgi ierodoties SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi”, „Robežkalni”, Kandavas pagasts, Kandavas novads.

Gadījumos, ja esat apjukuši un nezināt ko darīt, vai ticēt filtru izplatītājiem, droši zvaniet SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” ūdenssaimniecības speciālistiem pa tālruni: 26677434 (Egils).

Klāt pievienojam veiktās dzeramā ūdens analīžu testēšanas pārskatu.