faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Cērē notikusi sabiedriskā apspriešana par ietekmes uz vidi novērtējumu17.08.2018

16. augustā Cēres pagasta pamatskolas zālē notika sabiedriskā apspriešana par to, kā novērtēta smilts un grants karjera «Cēre» ietekme uz vidi.

Domājot par tālāko darbību, iecerēts palielināt grants ieguvi iecirknī “Ausekļi”, kas atrodas derīgo izrakteņu atradnē “Cēre”. Lai to varētu darīt, nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums (IVN) par ko šī gada 16.jūlijā Vides pārraudzības valsts birojs pieņēmis lēmumu.

Uz sabiedrisko apspriešanu bija ieradušies vairāk kā divdesmit interesentu. Ietekmes uz vidi novērtējumu veic uzņēmums SIA „Firma L4” un uzņēmuma vides nodaļas speciālistes Sintija Kalna ar kolēģi Cēres pagasta iedzīvotājiem stāstīja, ka būtiskas izmaiņas atradnes darbībā nav gaidāmas, tiks turpināts iesāktais darbs. Darbus pie atradnes palielināšanas plānots uzsākt ne ātrāk kā pēc 2-3 gadiem. Vides speciāliste arī atgādināja, ka aizvien tiek gaidīti priekšlikumi.

Diskusijas raisījās par to, ka izstrādājot grants karjeru, tiek bojāts ceļš, radīts troksnis un iedzīvotājiem jādzīvo putekļos. Plānotā grants ieguves atradne atrodas aptuveni 2 km uz ziemeļiem no Cēres centra un aptuveni kilometra attālumā no Vecciema un Korģeļciema. Tuvākā  viensēta  "Strēļi"  atrodas  100 m  no darbības vietas,  viensētas  "Vīnkalni"  un "Birziņi" atrodas 150 m attālumā.

"Vīnkalnu" saimniece Ilze Celma, kuras viensēta atrodas blakus grants karjeram, norādīja, ka cērenieki nepiekrīt grants karjera teritorijas paplašināšanai, kamēr netiek novērstas esošās problēmas- putekļi un kravas transportlīdzekļu šoferu braukšanas kultūra. “Trīs nedēļu laikā jau divas kravas automašīnas ir apgāzušās,- saskaitījusi I.Celma,- jo netiek ievērots noteiktais braukšanas ātrums”. "Vīnkalnu" saimniece piebilst, ka ceļa posmā ir uzstādītas ātruma ierobežojošās zīmes- 50 km/h vai 70km/h”, tomēr kravas automašīnu neadekvātais braukšanas ātrums rada tādu putekļu mākoni, kas būtiski pasliktina ceļa redzamību pārējiem satiksmes dalībniekiem un nereti izraisa avārijas situācijas.

SIA „Firma L4” vides speciālistes norāda, ka putekļu samazināšanai liels atspaids ir ceļu mitrināšana un atputekļošana, kā arī minēja, ka pavisam drīz šo problēmu atrisinās šogad plānotā Cēres ceļa pārbūve uz asfalta segumu. Savukārt, autovadītāju braukšanas kultūra esot Valts Ceļu policijas lauciņš. 

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumu par darbu ietekmi uz gruntsūdens līmeņa izmaiņām, speciālistes norādīja, ka darbi noritēs virs gruntsūdens līmeņa, tāpēc tie nekādu ietekmi neatstās. Tāpat klātesošie diskutēja par kravu izvešanu, kas notiek ārpus noteiktā laika, kas ir darba dienās no plkst. 07:00 līdz 19:00, tādejādi radot troksni un neērtības tuvumā dzīvojošajiem.

SIA „Firma L4” vides speciālistes uzklausīja Cēres pagasta iedzīvotāju sūdzības un ieteikumus un solījās tos ņemt vērā, gatavojot ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu.

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top