faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas novadā bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu apmaksā valsts12.02.2018

Kandavas novads ir iekļauts to novadu sarakstā, kuros valsts apmaksā bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu 2018. gadā, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Valsts apmaksātā vakcinācija pret ērču encefalītu bērniem no viena līdz 18 gadu vecumam katru gadu notiek saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.330 „Vakcinācijas noteikumi”. Tajos noteikts, ka vakcināciju valsts apmaksā bērniem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskā teritorija. Tā ir teritorija, kurā saskaņā ar SPKC epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu.

2018. gadā Kandavas novadu, veicot 2013. – 2017. gada uzraudzības datu analīzi, SPKC ir noteikusi kā 11. bīstamāko ērču encefalīta endēmisko teritoriju, kurā vidējais saslimstības gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ir 39,6. Par ērču visaktīvāko zonu atzīts Pāvilostas novads, kur gadījumu skaits sasniedz 114,7.

Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst aptuveni no marta līdz novembra vidum. Ērces kļūst aktīvas, ja gaisa temperatūra pārsniedz + 3 līdz + 5 grādus. Latvijā izplatītākās ērču pārnēsātās slimības ir ērču encefalīts, Laimas slimība un ērlihioze. Pret ērču encefalītu visefektīvākais līdzeklis ir vakcinācija, savukārt, lai pasargātu sevi no Laimas slimības un ērlihiozes, jānovērš ērces piesūkšanās (pielāgojot apģērbu un lietojot ērču repelentus).

Valsts apmaksāta bērnu vakcinēšanās pret ērču encefalītu 2018. gadā noteikta pavisam 31 Latvijas novadā.

Aicinām vērsties pie sava ģimenes ārsta, lai detalizētāk uzzinātu par iespējām vakcinēties pret ērču encefalītu par valsts budžeta līdzekļiem!

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top