Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/informacija_iedzivotajiem1/tiek_organizetas_ekskursijas_uz_atkritumu_poligonu_janvari_un_skirosanas_stacijam
Drukas datums: 15:19:07 19.06.2018

Tiek organizētas ekskursijas uz atkritumu poligonu “Janvāri” un šķirošanas stacijām 28.03.2017

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi ekskursijā atkritumu poligonā

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņi ekskursijā atkritumu poligonā "Janvāri"

Izzinošajās ekskursijās uz atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības „Piejūra” sadzīves atkritumu poligonu un atkritumu pārkraušanas un šķirošanas stacijām Jūrmalā un Tukumā,  interesenti var  uzzināt katras nolietotās lietas tālāko ceļu un izprast otrreizējās pārstrādes nepieciešamību.

Apmeklējot atkritumu poligonu „Janvāri”, šķirošanas un pārkraušanas stacijas interesenti uzzina, kā pareizi šķirot atkritumus, kur un kādā veidā tos pareizāk novietot, lai pēc iespējas lielākā daļa atkritumu tiktu nodota otrreizējai pārstrādei.

Ekskursijās uz minētajām vietām, ierodas galvenokārt jaunieši un skolēni, bet interesi izrāda arī iestāžu, uzņēmumu un organizāciju darbinieki, kas sākuši aizdomāties par ieguldījumu apkārtējās vides saglabāšanā. Liela sabiedrības daļa sāk interesēties kā efektīvāk pasargāt savu apkārtējo vidi no piesārņošanas, izvēlas veselīgāku pārtiku, rūpīgi raugās kādus sadzīves atkritumus var izmantot otrreizējai pārstrādei un kā to labāk īstenot arī savās dzīves un darba vietās.

Skolēnu un pieaugušo grupas, kas ierodas atkritumu poligonā vai šķirošanas un pārkraušanas stacijās ir izbrīnīti par redzētājām tehnoloģijām, kas tiek izmantotas atkritumu apsaimniekošanā un nolietoto lietu sagatavošanā otrreizējai pārstrādei. Gan skolēni, gan pieaugušie šeit viesojoties apgūst arī pamatprasmes dalīto atkritumu šķirošanā.

AAS „Piejūra” darbinieki aicina ikvienu interesentu, kas vēlas apmeklēt sadzīves atkritumu poligonu „Janvāri” vai pārkraušanas un šķirošanas stacijas Jūrmalā un Tukumā, pieteikt dalību pa tālruni: 22008989 vai 63123306.