Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/amatnieku_biedriba_jaunaja_majvieta_kandavas_vecpilseta
Drukas datums: 14:40:45 25.06.2019

Amatnieku biedrība jaunajā mājvietā Kandavas vecpilsētā11.10.2018

“Mēs jau sen to bijām pelnījuši-mēs un arī jūs….” (mēs- Kandavas novada amatnieki un mākslinieki, jūs- kandavnieki un Kandavas viesi), tā gribējās dungot pie sevis, skatoties kā top jaunās telpas amatniekiem un māksliniekiem Kandavā Ūdens ielā 2, tur, kur kādreiz bijām pieraduši iet pēc “barības dvēselei” -grāmatām.

Šo vietu Kandavā nolūkoja un centīgi atjaunoja Kandavas patrioti jeb entuziasti savām rokām, ar novada domes atbalstu- iegādājoties šīs telpas, saskatot to kā potenciāli vislabāko vietu tūrisma informācijas centram. Savukārt, pēc pagājušā gada Ziemassvētku Dāvantirgus, kas notika šajās telpās, arī kandavnieki un viesi, visi kopā ar savām balsīm, parakstoties/ tika savākti ap 500 parakstu/, nobalsoja par to, ka šeit ir vieta amatnieku un mākslinieku veikaliņam.

Vislielāko atbalstu, telpu pārveides procesā, saņēmām no domes priekšsēdētājas Ingas Priedes, kas noticēja, ka viss izdosies un, gan emocionāli, gan praktiski ir lielākais palīgs.

Telpu pārveide nebūtu iespējama bez uzņēmēja Gunta Meiera gudrās, saprotošās un materiālās līdzdalības. Viņš saprata šī projekta īpašo nozīmi - tas ir pašu cilvēku izlolots, izvēlēts un tāpēc atbalstāms bez materiālās ieinteresētības. Viņš ziedoja gan materiālus, gan instrumentus, gan regulāri piedalījās, daloties padomos un idejās, kā šo vietu padarīt īpaši pievilcīgu. Ar saviem padomiem, idejām, pieredzi un emocionālo atbalstu neatsveramu atbalstu sniedza dizainere Baiba Rulle un arhitekts Jānis Jefremovs. Ļoti liels un īpašs paldies par ieguldīto darbu sakāms Kasparam Prūsim -jaunam, stipram un čaklam puisim, bez kura palīdzības būtu bijis daudz, daudz grūtāk. Tāpat liels, liels paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri, savu iespēju robežās palīdzēja dažādos pārbūves darbos, gan ar materiālu sagādi - Jānim Labrencim, Raivim Bērziņam, Jurģim Ābelem, Jānim Jirgenam, Valdim Fuksim, gan ar savu roku darbu-daudziem čakliem cilvēkiem.

Kas tad šeit notiks? Šo vietu par savu tagad sauc trīs organizācijas. Esam draudzīgi kopā- tūrisma informācijas centrs, Kandavas novada amatnieku biedrība “Pūralāde” un amatnieku veikaliņš, ko drīzumā varēsiet novērtēt, nākot šeit iegādāties kvalitatīvas, ar sirdi, dvēseli un prasmīgām rokām radītas lietas.

Amatnieku biedrībā, kā jau ierasts daudzus gadus,  tiks organizētas radošas nodarbības (tekstils- aušana, šūšana, mašīnadīšana, ādas apstrāde un grāmatu iesiešana, keramika) kā arī radošo cilvēku un interesentu kopā sanākšana. Veikaliņā visi Kandavas radošie cilvēki ir laipni gaidīti ar saviem darbiem. Te ir Kandavas mākslinieku darbi, amatnieku un mājražotāju darinājumi. Ja esat viens no viņiem, laipni gaidām arī Tevi!  

Pateicībā par visu-

Aiva Valdmane un Evita Rubene