faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Centrālās statistikas pārvaldes skaidrojums par iedzīvotāju aptauju norisi Latvijā09.01.2019

Atsaucoties uz kāda sociālā tīkla “Facebook” lietotāja aicinājumu uzmanīties no iespējamiem krāpniekiem, kuri lauku viensētās (minētais gadījums noticis mūsu novada Zantes pagastā) apciemo vecus un vientuļus cilvēkus, uzdodoties par Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbiniekiem.

Šis brīdinājums par aizdomīgiem cilvēkiem viensētās bijusi viltus trauksme, jo pats ieraksta autors savu ierakstu trešdienas pēcpusdienā papildināja ar šādu tekstu: “Šodien, 9.janvārī, pēcpusdienā saņēmu zvanu no Centrālās statistikas pārvaldes ar apstiprinājumu, ka tomēr šis gadījums ir ar laimīgām beigām un intervētājs ir bijis Centrālās statistikas darbinieks."

Centrālās statistikas pārvalde (CSP) sniedz skaidrojumu par CSP rīkoto iedzīvotāju aptauju norisi:

Pirms ikvienas CSP veiktas iedzīvotāju aptaujas tajā iekļautās personas jeb mājsaimniecības saņem CSP vēstuli par iekļaušanu izlasē. Vairumā aptauju vispirms tiek piedāvāta iespēja atbildēt uz aptaujas jautājumiem tiešsaistē noteiktā laika periodā. Pēc šī perioda beigām CSP intervētājs sazinās ar personām, kuras nav atbildējušas internetā, zvanot vai ierodoties klātienē deklarētajā adresē. CSP vēstulē vienmēr norāda plānoto intervijas laiku un intervētāja kontaktinformāciju.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā vēstules saņēmējs var sazināties ar CSP konsultantu pa vēstulē norādīto bezmaksas tālruni 80008811 darbdienās līdz pl 18.00 vai rakstīt uz vēstulē norādīto e-pasta adresi. Nereti CSP vēstule nesasniedz adresātu jeb konkrētās adreses iemītnieks ir mainījis dzīvesvietu un tāpēc to nav saņēmis. Jebkurā gadījumā, ierodoties klātienē, intervētājs vienmēr uzrādīs CSP darba apliecību ar fotogrāfiju. Apliecībā ir intervētāja vārds, uzvārds un apliecības numurs, kurus nosaucot pa bezmaksas tālruni, var pārliecināties par intervētāja identitāti. Ārpus Rīgas visā Latvijā strādā 33 CSP intervētāji, Rīgā – 8. Ārpus darba laika intervētāja identitāti var pārbaudīt CSP mājaslapā https://www.csb.gov.lv/lv/Respondentiem/Iedzivotajiem

 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top