faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Erasmus+ projekta vizīte Kandavas internātvidusskolā21.05.2018

Paldies par viesmīlību, Kandava!
           Paldies par viesmīlību!

Erasmus + projekta “Ieplāno savu  veiksmi šodien” ietvaros, maijā Kandavas internātvidusskolā viesojās ciemiņi no Polijas un Horvātijas. Šī gada janvārī mūsu skolēni viesojās Polijas pilsētā Lecznā, kur izbaudījām poļu viesmīlību, un šī bija atbildes vizīte.

 Kopā uzņēmām 16 skolēnus un četras skolotājas. Kandava sagaidīja viesus ar neierasti siltu un pavasarīgi saulainu laiku.  Daļai skolēnu mājvieta nedēļas garumā tika rasta viesģimenēs, tādēļ milzīgs paldies visiem atbalstītājiem par veiksmīgu vizītes norisi, ieinteresētību, izrādītajām rūpēm, izturību un pleca sajūtu. 

Skolēnu vecāki aktīvi iesaistījās vakara aktivitāšu organizēšanā, programmā tika iekļautas tādas aktivitātes kā Ventspils akvaparks, Kuldīga,  Ventas rumba, Jūrkalne, izjāde ar zirgiem, projekta dalībnieku pikniks.

Projekta partneri ieradās svētdien, 6. maijā. Pirmdiena sākās ar projekta dalībnieku iepazīšanos, skolas apskati un latviešu valodas nodarbību. Pēcpusdienā ciemiņus sagaidīja darbošanās dažādās darbnīcās: mājturības kabinetā tika vārīta frikadeļu zupa un cepti pīrādziņi, angļu valodas kabinetā skolēni veidoja dažādas radošas lietas: rokassprādzes, piespraudīti, magnētu, tāfeles veida piekariņu. Pēc tam skolēni darbojās Silto smilšu studijā un noformēja plakātu par savu valsti. Katram tika dota iespēja izpaust savu radošumu un novērtēt savas spējas, darbojoties konkrētā jomā.

Otrdien, 8. maijā devāmies uz Tērvetes dabas parku un Rundāles pili.  Izbaudījām parka dabas skaistumu, tīro gaisu, cilvēku radītās koka skulptūras un citus veidojumus. Dabas parks nepārtraukti tiek pilnveidots un šogad varējām viesoties Rūķu pilsētiņā. Parka apmeklējumu interesantu padarīja atraktīvā gide. Viesus pārsteidza Rundāles pils, kas celta pēc F.B.Rastrelli projekta un kas tiek uzskatīta par vienu no izcilākajiem baroka un rokoko arhitektūras un mākslas pieminekļiem Latvijā. Pils parks priecēja ar koši ziedošajām tulpēm.

Trešdien viesi kopā ar projektā iesaistītajiem skolēniem darbojās  “SIA Aspired” tehniski radošajās darbnīcās. Tehniski radošā darbnīca «JAVA programmētājs» ir aizraujoša un unikāla grīdas spēle, kuras misija ir rosināt skolēnu interesi par tehniskajām nozarēm. Spēle “JAVA programmētājs” attīstīta loģiskās un kritiskās domāšanas prasmes, kas nepieciešamas, lai kļūtu par programmētāju. Spēle ļauj izmantot skolēnu iepriekš iegūtās zināšanas matemātikā, informātikā un sociālajās zinībās, kā arī aktīvi trenēt un pielietot loģisko domāšanu, tādējādi saistot skolā apgūtās zināšanas ar nepieciešamo profesijā. Radošā darbnīca „Domino efekts” vairoja dalībniekos komandas garu, kopīgi strādājot pie „sarežģītās mašīnas” radīšanas. Tehniski radošās darbnīcas "Domino efekts" lielākā vērtība ir tās pamācība, ka nekad nevajag apstāties pie pirmās neveiksmes, pat ne pie otrās vai trešās. Ieguldot enerģiju, radošo izdomu, pacietību un visai komandai darbojoties kopā, iespējams sasniegt perfektu rezultātu, kas dalībniekiem spēj sniegt patiesu gandarījumu.

Pēcpusdienā devāmies uz Šokolādes muzeju Pūrē, kur iepazināmies ar šokolādes tapšanas procesu, un paši piedalījāmies konfekšu izgatavošanā.

Ceturtdien, 10.maijā devāmies iepazīties ar Kandavas lauksaimniecības tehnikumu, kur skolēni guva ieskatu par tur piedāvāto profesiju klāstu un apskatīja nodarbību telpas. Viesi bija patīkami pārsteigti par lielisko telpu aprīkojumu. Tālāk mēs devāmies uz jauniešu centru „Nagla”, kur iepazināmies ar centra piedāvātajām iespējām. Katrs dalībnieks uztaisīja grāmatzīmi, izmantojot Latvijas rakstus. Pēcpusdienā ciemiņi varēja baudīt mūsu tradicionālo lielo notikumu- Deju dienu. Viesus pārsteidza šī pasākuma vērienīgums, radošums, krāsainība un mūsu skolēnu dejošanas prasme.

Piektdiena bijā pēdējā mūsu kopīgo aktivitāšu diena. No rīta devāmies uz Rīgu, kur pirmais pieturas punkts bija Amerikas vēstniecība, kur brīvā nepiespiestā gaisotnē notika saruna par darbu vēstniecībā, par NATO, armiju, Eiropas Savienību, vēstures notikumiem, tika uzdoti ļoti daudzi jautājumi. Pēcpusdienā gida pavadībā iepazināmies ar Vecrīgas nozīmīgākajām vietām un tad devāmies uz Majoriem apskatīt jūru. Polijas partneriem jūra atrodas 500 km attālumā, tāpēc viņi ļoti gribēja redzēt mūsu jūru. Priecājāmies par saulē mirdzošo ūdeni, Latvijas skaisto dabu un siltajiem saules stariem. Un tā pienāca laiks atvadīties, kur emocijas netika žēlotas.

Projekta dalībnieki ieguva jaunas zināšanas par partneru valstīm, to kultūru un tradīcijām, izveidojās draudzīgi kontakti starp skolēniem. Darbošanās projektā  palielināja skolēnu motivāciju mācīties angļu valodu, paaugstināja pašapziņu. Skolēnos veidojās prasme uzņemt viesus gan skolā, gan ģimenē, rūpēties par saviem ciemiņiem visu tikšanās laiku.

Domāju, ka mums izdevās viss, ko bijām iecerējuši, jo diezgan bieži no saviem projekta partneriem dzirdējām komplimentus un uzslavas par labi noorganizēto programmu.

Darbošanās projektā- tie bija neaizmirstami mirkļi, bagātas emocijas, neatkārtojama pieredze, jauni draugi, valodas praktiska pielietošana, savas varēšanas apzināšanās.

Paldies visiem, kas darbojās šajā projektā, kas mūs atbalstīja un uzmundrināja. Labie vārdi vairo pozitīvo enerģiju, ceļ spārnos un dod spēku jaunām virsotnēm.

Projekta koordinatore: Ņina Zalcmane

Paldies par viesmīlību!
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top