Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/iedzivotaju_ieveribai_par_drosibas_pasakumiem_meza_ugunsgreka_kandavas_pagasta
Drukas datums: 04:55:09 18.09.2019

Iedzīvotāju ievērībai! Par drošības pasākumiem meža ugunsgrēkā Kandavas pagastā20.05.2019

publicitātes foto LVM
publicitātes foto LVM

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests  19. maijā 14.59 no Valsts meža dienesta saņēma informāciju, ka Kandavas novada Kandavas pagastā deg mežs. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg mežs apmēram trīs hektāru platībā. Dzēšanas darbus svētdien apgrūtināja tas, ka līdz degšanas vietai nebija piebraucamo ceļu, bet ūdens ņemšanas vieta atradās četru kilometru attālumā. Darbos tika iesaistīti Kandavas, Tukuma, Sabiles un Talsu ugunsdzēsēji glābēji. Drošības apsvērumu dēļ dzēšanas darbi tika pārtraukti.

Kā 20. maijā, pastāstīja Valsts meža dienesta pārstāvis  Modris Vainovskis, dzēšanas darbus apgrūtina arī tas, ka degšanas rezultātā mežā sākusi sprāgt Otrā pasaule kara munīcija. Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas speciālisti secinājuši, ka šobrīd cilvēkiem atrasties mežā var būt bīstami. Līdz ar to ir nolemts satiksmei slēgt ceļa posmu Tukums- Kandava ( V1445). Ceļa slēgšanu nodrošina Valsts policija.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, netuvoties ugunsgrēka vietai un netraucēt operatīvo dienestu darbu!