Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/kandava_uzstadits_jauns_gulosais_policists
Drukas datums: 04:44:43 18.09.2019

Kandavā uzstādīts jauns "guļošais policists"28.07.2015

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību, it īpaši bērnu drošu nokļūšanu bērnudārzā, Kandavas novada pašvaldība ir uzstādījusi „guļošo policistu” uz Liepu ielas, norobežojot to ar attiecīgajām ceļa zīmēm.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, ātruma ierobežojumi uz šīs ielas ir īpaši būtiski bērnu drošībai.

Kā liecināja pirmsskolas izglītības iestādes „Zīļuks” personāla, audzēkņu vecāku un citu iedzīvotāju sūdzības, līdz šim šajā ceļa posmā transporta kustība bijusi pārāk strauja. Ņemot to vērā, iepriekšējā gada nogalē jautājumu par ātrumvaļņa, tautā saukta par guļošā policista, uzstādīšanu izskatīja Kandavas novada Ceļu un satiksmes drošības komisija un kopīgi ar Kandavas novada domes vadību pieņēma lēmumu par jauna ātrumvaļņa uzstādīšanu.

"Lai arī ātrumu ierobežojošais valnis Liepu ielā ir uzstādīts nesen, jau tagad esam saņēmuši pozitīvas iedzīvotāju atsauksmes un pateicības pilnus vārdus. Šoferu braukšanas ātrums un līdz ar to arī apdraudējums apkārtējiem iedzīvotājiem ir samazinājies”, pastāstīja Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks un Kandavas novada Ceļu un satiksmes drošības komisijas priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis.

Ātrumvaļņa uzstādīšanas darbus veica uzņēmums SIA „Kandavas ceļi” un tā vadītājs I.Marašinskis sarunā atklāja, ka tuvāko dienu laikā tiks izveidota lēzena uzbrauktuve uz trotuāra posmā pie „guļošā policista” (kas reizē kalpo arī kā gājēju pāreja), lai atvieglotu pārvietošanos gan cilvēkiem ratiņkrēslā, gan vecākiem ar bērnu ratiem.