Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/kandavas_novada_amatnieki_dodas_uz_igauniju_pieredzes_apmaina
Drukas datums: 21:10:21 22.03.2019

Kandavas novada amatnieki dodas uz Igauniju pieredzes apmaiņā 09.03.2018

5. un 6. martā Kandavas Amatniecības centra vadītāja Kitija Švīgere un keramiķe Linda Romanovska devās pieredzes apmaiņā uz Tartu, lai stiprinātu sadarbību un apmainītos pieredzē ar Igaunijas kolēģiem par sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēm.

Divu dienu laikā dalībnieki tika iepazīstināti ar Tartu Radošo industriju centru, radošo kvartālu, apmeklēja Dienvidigaunijas mazpilsētas un iepazinās ar projektu "Sīpolu ceļš". Uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji no Igaunijas un Latvijas diskutēja par radošās uzņēmējdarbības atbalsta iespējām un risinājumiem. Amatniecības centra vadītāja K.Švīgere norāda, ka diskusijas laikā tās dalībnieki nonākuši pie secinājuma,  ka pašvaldībai ir jāmēģina rast veidu, kā labāk uzrunāt uzņēmējus, savukārt,  uzņēmējiem-  kā vairāk iesaistīties novada dzīvē. Sarunas laikā dalībnieki nonāca pie atziņas, ka, ja Baltijas valstis apvienotos vienota mārketinga stratēģijā, būtu daudz vieglāk sevi reklamēt Eiropā un pasaulē.  

Linda Romanovska diskusijas dalībniekiem  stāstīja par Kandavas novada pašvaldības sadarbības veidiem ar uzņēmējiem un nevalstiskām organizācijām, kā arī iepazīstināja ar mūsu novada veiksmes stāstiem radošās uzņēmējdarbības jomā, tostarp arī par Ziemassvētku dāvantirgu, kas klausītājos izraisījis lielu interesi. “Apmaiņas brauciens bija tiešām vērtīgs un ļoti iedvesmojošs. Ļoti patika Biznesa inkubators, kas ļāva novērtēt to, kā pašvaldības finansēta iestāde palīdz atbalstīt jaunas biznesa idejas. Patika Radošais kvartāls, kurā darbojās dažādu nozaru radoši cilvēki. Patīkami pārsteidza, tas, ka vienu nozaru pārstāvji, pat konkurenti, strādāja vienā telpā ar kopīgiem instrumentiem. Piemēram, redzējām kā vienā telpā kopā strādāja četri ādas mākslinieki, kas izgatavo rotaslietas un somas, bet katrs no viņiem pārstāvēja savu firmu, savu zīmolu. Tas ir tas, ko vienmēr amatniekiem un radošajiem esmu stāstījusi- mēs neesam konkurenti un apvienojoties varam izdarīt vairāk”, stāsta L.Romanovska.

Abas brauciena dalībnieces atzīst, ka brauciena laikā ieguvušas ne tikai iedvesmu un jaunas idejas, bet arī vērtīgus kontaktus.

Pieredzes apmaiņas braucienu organizēja Rīgas plānošanas reģions Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Pārrobežu sadarbības stiprināšana sociālās un radošās uzņēmējdarbības nozarēs” ietvaros. Latviju pārstāvēja aptuveni 15 radošo, sociālo nozaru uzņēmēji (dizaineri, amatnieki, Tūrisma nozares pārstāvji un pašvaldību pārstāvji).

- Tartu Radošo industriju centrs, kurā darbojas jauno uzņēmēju atbalsta programmas: http://loovtartu.ee/en/

- Tartu radošais kvartāls, kurā darbojas uzņēmēji, mākslinieki, amatnieki, eko veikali, restorāni, muzeji u.c.: http://www.aparaaditehas.ee/en

- Projekts: Sīpolu ceļš http://www.sibulatee.ee/en/about/