Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/kandavu_apmekle_asv_ipasais_sutnis
Drukas datums: 16:08:58 24.08.2019

Kandavu apmeklē ASV īpašais sūtnis19.04.2016

19.aprīlī Kandavas novada domē viesojās ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns un viņu pavadošās personas- Sjūzena Sandlere, Braiens Kerols un Amerikas vēstniecības politikas speciāliste Simona Gurbo.Trīs dienu vizītes laikā Latvijā, īpašais sūtnis bija izteicis vēlēšanos aplūkot daļu no ebreju kopienai atgrieztajiem īpašumiem. Kā zināms, viens no šiem īpašumiem atrodas Kandavā un tā ir ebreju sinagogas ēka Lielā ielā 31.

Novada domē īpašais sūtnis Nikolass Dīns tikās ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju Normundu Štofertu un priekšsēdētāja vietnieku Alfredu Ķieģeli. Ar prezentāciju par Sinagogas vēsturisko ēku un tās likteni, no ēkas uzbūvēšanas dienas 1892.gadā līdz mūsdienām, iepazīstināja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Gudriķe.

Novada vadība un īpašais sūtnis apmainījās viedokļiem par ēkas turpmāko likteni un diskutēja par vairākiem citiem sūtni interesējošiem jautājumiem. Nikolass Dīns izteica vēlmi apskatīt Kandavas vēsturisko centru kā arī interesējās par novada turpmākās attīstības plāniem un iespējām. Delegācijas pārstāvji apskatīja Kandavas Bruņinieku pilskalnu, Tirgus laukumu, Promenādi un apmeklēja sinagogas ēku.