faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

KIVS skolotāju vizīte Polijā Erasmus+ projekta ietvaros14.11.2018

No 5. līdz 9. novembrim Kandavas internātvidusskolas skolotājas Andra Akmeņlauka, Dzintra Mellakaula, Marisja Strāķe un Ņina Zalcmane devās Erasmus+ projekta  “Ieplāno savu veiksmi šodien” vizītē uz Poliju.

Erasmus+ projekta ietvaros devāmies uz Lecznas pamatskolu, kas atrodas 30 minūšu braucienā no Ļubļinas un kurā mācās aptuveni 800 skolēni. Ierodoties skolā, uzmanību piesaistīja skolas pagalmā ierīkotais laukums, kur skolēni var mācīties ceļu satiksmes noteikumus. Skola pārsteidza ar savu klusumu,  atpūtas stūrīšiem visos gaiteņos. Sākumskolas klasēs bija paklāji, kā arī visās klasēs pie sienas bija pilsētas ģerbonis. Skolā ir piemiņas plāksne ar Jāņa Pāvila II portretu, kā arī tradīciju telpa, veltīta Jānim Pāvilam II. Šādus portretus- lielākus vai mazākus varēja redzēt arī klašu telpās. Mūs pārsteidza tas, ka skolā netiek lietoti mobilie telefoni, tos neredzējām arī starpbrīžos. Uzdevām skolas direktoram jautājumu par telefoniem, un atbilde bija, ka skolas iekšējās kārtības noteikumi aizliedz skolā lietot telefonu personīgām vajadzībām. Un šie noteikumi tiešām arī darbojas. Apskatot skolēnu darba burtnīcas, patīkami pārsteidza skolēnu glītais rokraksts un darba noformējums.

Projekta sanāksmē mums pastāstīja, kā Polijas skolās tiek īstenota karjeras izglītība. Analizējām stundu plānus karjeras izglītībā, kā arī vērojām atklāto stundu par profesijas izvēli. Skolēni aktīvi iesaistījās diskusijā un prata izteikt savu viedokli. Tā kā šis projekts ir saistīts ar karjeras izvēli, mums bija iespēja darboties radošajā darbnīcā, kur izgatavojām eņģeli. Šis bija darbietilpīgs trīs stundu process un mēs to tiešām izbaudījām. Patiess bija prieks, ka izdevās atvest eņģeli mājās. Vēl apmeklējām maizes ceptuves muzeju, kur mums pastāstīja, kāds ir ceļš no graudiem līdz poļu tradicionālajai maizei CEBULARZAI jeb sīpolrausim. Bijām alus darītavā Perla, kur gide pastāstīja par alus tapšanas vēsturi un ražotnes attīstību. Loģikas likumus un sadarbību grupās pielietojām, iesaistoties izlaušanās spēlē. Vēl apskatījām vienu no skaistākajām Polijas mazpilsētām – Kazimierz, kas atrodas Polijas centrālajā austrumu daļā. Tā ir viena no iecienītākajām Ļublinas iedzīvotāju atpūtas vietām.

Polija ir katoļu zeme, katru dienu iegājām kādā baznīcā, kuras fascinēja ar savu krāšņumu un garīgumu. Visas dienas mūs lutināja saulainais laiks, kas ir neierasti šim gadalaikam.

Guvām noderīgas zināšanas, kas radīs jaunas idejas darbam klasē, guvām ieskatu par poļu tradīcijām un kultūru. Pilnveidojām savas zināšanas par karjeras izglītību. Iepazīstot citas kultūras, rodas lielāka cieņu pret savu kultūru, kā arī izpratne un tolerance pret citām kultūrām, bagātinās redzesloks. Darbošanās projektā paver plašas iespējas garīgajā izglītībā un dod pozitīvas emocijas.

Projekta koordinatore: Ņina Zalcmane

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top