Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/lauku_maja_indani_sanem_zalo_sertifikatu
Drukas datums: 21:22:48 20.05.2019

Lauku māja "Indāni" saņem "Zaļo sertifikātu"01.02.2019

Ceturtdien, 2019. gada 31. janvārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis Rīgas pilī sveica nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīmes “Zaļais sertifikāts” ieguvējus. Sertifikātu saņēma arī Kandavas pagasta lauku mājas “Indāni” saimniece Signe Ezeriņa.

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents atzīmēja, ka “Zaļais sertifikāts” tā pastāvēšanas laikā ir kļuvis par lauku tūrisma saimniecību kvalitātes zīmi, kas apliecina spēju saimniekot zaļi un ilgtspējīgi un ko atpazīst tūkstošiem cilvēku – gan saimnieki, gan viesi.

“Latvijas ilgtspējīga attīstība nav iespējama bez videi draudzīgas saimniekošanas. Katra “Zaļā sertifikāta” saimniecība ik dienas sniedz nozīmīgu ieguldījumu mūsu valsts nākotnei,” uzsvēra Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja “Zaļā sertifikāta” pastāvēšanas divdesmit gadu laikā paveikto, nostiprinot tā atpazīstamību un devumu ne tikai ilgtspējīgas saimniekošanas jomā, bet arī vides apziņas veidošanā Latvijā.

Sveicot “Zaļā sertifikāta” ieguvējus Rīgas pilī, Valsts prezidents pateicās vides kvalitātes zīmi saņēmušajām saimniecībām, kā arī vērtēšanas komisijai un profesionāla lauku tūrisma asociācijai "Lauku ceļotājs" par paveikto, veicinot atbildīgu un videi draudzīgu saimniekošanu Latvijā.

"Indāni" ir viena no latviskākajām Latvijas lauku sētām. Uz šejieni dodas tie, kas patiesi vēlas izbaudīt Latvijas laukus un satikt īstu Latvijas saimnieci. Bērni var iepazīt sunīšus, zosis, vistas, gaiļus u.c. mājlopus. Pagājušā gadā ir uzbūvēta jauna lapene, kas ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Saimniece uzņem bērnus ar īpašām vajadzībām no Latvijas bērnu namiem.

Svinīgajā pasākumā Rīgas pilī piedalījās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, kā arī Eiropas Komisijas Mazo un vidējo uzņēmumu izpildaģentūras EASME LIFE un ekoinovāciju nodaļas vadītājs Andželo Salsi (Angelo Salsi).

“Zaļais Sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma saimniecībām, kurās ievēro „zaļas” saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. Kopš 2015. gada vides kvalitātes zīmes “Zaļā sertifikāts” patrons ir Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lauku tūrisma uzņēmumos, kuriem piešķirts "Zaļais sertifikāts" viss ir rūpīgi pārdomāts, lai saimniekošana būtu draudzīga videi, un vienlaicīgi - atpūta ērta un patīkama cilvēkam, tie atrodas tīrā, sakoptā lauku vidē, saimnieki rūpīgi veido apkārtējo ainavu. Bieži tās ir tradicionālas lauku sētas, būvētas un iekārtotas, izmantojot dabīgus, cilvēka veselībai nekaitīgus materiālus - koks, akmeņu mūris, niedru jumti, linu palagi un dvieļi, un arī mūsdienīgi materiāli, kas mazina alerģijas iespējamību. Varbūt uzreiz to nepamanīsiet, taču pārsvarā šajās mājās telpu apdarei izmantotas videi draudzīgas krāsas un apdares līdzekļi, arī telpu kopšanai un gultas veļas mazgāšanai lieto līdzekļus ar ekomarķējumu. Šajās mājās nesmēķē telpās. Daudzviet viesiem piedāvā saimnieku pašu audzētu ekoloģiski tīru pārtiku, dažādas aktivitātes dabā: braucienus ar velosipēdiem, pārgājienus, dzīvnieku vērošanu. Saimnieki domājuši arī par bērniem - ir rotaļlaukumi, mājdzīvnieki apskatei, ērtības ģimenēm ar pavisam maziem bērniem. Daudzi saimnieki ir pirts lietu zinātāji, citi spēj aizraut ar interesantiem stāstiem par dabu, vietām un lietām apkārtnē. Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām te būs ērti. Šogad "Zaļais sertifikāts" svin 20 gadu pastāvēšanas jubileju. "Zaļais sertifikāts" ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko 1999. gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu iniciēja un 2001. gadā ar ES LIFE programmas atbalstu sāka ieviest Latvijas Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs". Šobrīd Latvijā saimnieko 81 lauku tūrisma uzņēmums, kas saņēmis "Zaļo sertifikātu". Tie ir uzņēmumi, kas ievēro "zaļās" saimniekošanas principus - saimnieko videi draudzīgi un taupot resursus.