Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/normunda_belska_gramatas_savada_pasaule_prezentacija_kandava
Drukas datums: 09:51:22 23.07.2019

Normunda Beļska grāmatas”Savādā pasaule” prezentācija Kandavā13.03.2016

Koncertā dziedāja  Aija Andrejeva un ansambļa

Koncertā dziedāja Aija Andrejeva un ansambļa "Knīpas un knauķi" dalībnieces, muzicēja komponists Jānis Lūsēns ar pavadošo grupu.

13.martā Kandavas kultūras namā, sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu, notika dzejnieka Normunda Beļska grāmatas “Savādā pasaule” prezentācija, uz kuru bija aicināti pārstāvji no visām novada skolām un bērnudārza “Zīļuks”- bērni un viņu vecāki.

Pasākumu atklāja Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa, pastāstot, ka sadarbība ar Latvijas Bērnu fondu ir jau ilgstoša un katru reizi, kad Kandavā viesojas fonda prezidents Andris Bērziņš, kā tas bija šoreiz, vai pārstāvji no fonda, vienmēr tiek sagādāts kāds muzikāls pārsteigums.

Sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu tapusi īpaša tikko izdotās dzejnieka Normunda Beļska grāmatas „Savādā pasaule” prezentācijas koncertprogramma. Šim pasākumam komponists Jānis Lūsēns izveidojis 13 populārāko dziesmu programmu, kas veidota speciāli dziedātājai Aijai Andrejevai un vokālajai studijai „Knīpas un Knauķi”. Pasākuma laikā bija iespēja klausīties dzejojoļus no jaunās grāmatas paša dzejnieka Normunda Beļska izpildījumā. Dziedātāju Aiju Andrejevu un "Knīpas un Knauķi" dalĪbnieces pavadīja instrumentālā grupa Jāņa Lūsēna vadībā.

Normunds Beļskis ir libreta vai dzejas autors teātra uzvedumiem „” Īkstīte”, „Klase” „Izredzētais” un Jura Kulakova kantātei „Vēstules uz bruģa”. Tādas dziesmas kā „Savādā pasaule, ”Alises iela”, „Zeme laimīgā”, „Pasta balodīts” un citas, kopš pirmatskaņojuma nav zaudējušas savu popularitāti un katru gadu izskan dažādu izpildītāju, vokālo grupu un koru izpildījumos.

Grāmatā “Savādā Pasaule” apkopota vairākos N. Beļska daiļrades posmos tapusī dzeja bērniem. Šajā grāmatā izvērstas gan nopietnas un eksistenciālas tēmas, gan arī rotaļīgas un asprātīgas epizodes.

Dzejnieks Normunds Beļskis dāvināja pa diviem savas jaunās grāmatas "Savādā pasaule" eksemplāriem katrai novada skolai.