faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Noslēgušās labdarības projekta «Robotika – Latvijas internātskolās» starpskolu sacīkstes01.06.2018

Noslēdzoties 2017./2018. mācību gadam, 30. maijā, Iecavas internātpamatskolā, notika pirmās labdarības projekta «Robotika – Latvijas internātskolās» starpskolu sacensības robotikā, kurās piedalījās arī Kandavas internātvidusskolas audzēkņi.

Pateicoties «Robotu skola» «iRobot», Lielbritānijas latviešu saziedotajai naudai un citu interesentu Latvijā atbalstam divu gadu garumā, labdarības organizācija «Bērzes Strazdi» šī mācību gada sākumā ar robotikas pulciņiem nepieciešamo tehnisko aprīkojumu nodrošināja Upītes, Vaiņodes, Kandavas, Iecavas un Jūrmalas pilsētas internātskolas, kurās tika uzsāktas audzēkņu bezmaksas apmācības.

Pirmajā projekta mācību gadā piedalījās piecas Latvijas novadu izglītības iestādes, bet bezmaksas robotikas pulciņos kopumā aizrautīgi darbojās 44  audzēkņi, vecuma grupā no 5. līdz 9. klasei.  Uz labdarības projekta mācību gada izlaidumu 30. maijā, Iecavā, pulcējās Iecavas, Kandavas un Vaiņodes internātskolu audzēkņi ar saviem skolotājiem.  Sacīkstēs vairākās kārtās piedalījās un «iRobot Sumo» ringā ar pašu izveidotajiem pirmajiem robotiem spēkiem mērojās 23 labdarības izveidoto robotikas pulciņu audzēkņi. 

Draudzīgo sacensību noslēgumā ar trijām medaļām šoreiz triumfēja mājinieki un sacensību saimnieki – Iecavas internātpamatskolas robotikas pulciņš un tā audzēkņi.  Ar dažādu cita veida robotu un inženierzinātnes objektu  demonstrāciju pasākumā piedalījās un sacīkstes uzraudzīja projekta galvenie sadarbības partneri «Robotu skola», bet audzēkņu cīņas sparu ar mūziku uzmundrināja djVento. 

Lielbritānijas latviešu labdarības biedrības «Bērzes Strazdi» 2016. gadā aizsāktais projekts, kura galvenais mērķis ir iestāties par sociālo vienlīdzību un sniegt bērniem arī Latvijas internātskolās vienādas tiesības uz progresīvas un jaunradi veicinošas interešu izglītības iespējām, tiks turpināts arī nākošajā gadā. Neskatoties uz internātskolu kā izglītības iestāžu likvidācijas procesu Latvijā, projekts sekos skolniekam, un tajā tiks iesaistītas lauku skoliņas, kurās mācības turpinās internātskolu audzēkņi.

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top