Drukas resursa adrese: https://kandava.lv/jaunumi/novada_represeto_apvieniba_apciemo_liktendarzu
Drukas datums: 20:34:45 28.03.2024

Novada represēto apvienība apciemo Likteņdārzu26.07.2017

Kopbilde atmiņai uz Kokneses pilsdrupu un Daugavas fona

Kopbilde atmiņai uz Kokneses pilsdrupu un Daugavas fona

25.jūlijā Kandavas novada Politiski represēto apvienība devās ekskursijā uz Likteņdārzu.

Mūsu novada represētie Likteņdārzā viesojušies vairākkārt, gan visiem kopīgi iestādot novadnieka Viestura Valda Dreimaņa dāvinātos ozolus, gan apmeklējot šo piemiņas vietu individuāli. Vairāki represētie jau ziedojuši naudu piemiņas bruģakmeņu iemūrēšanai. Arī šoreiz tika saziedoti līdzekļi 26 bruģakmeņu iemūrēšanai ar ziedotāju vārdiem un uzvārdiem.

Ļoti saistoši un interesanti savu stāstījumu par Likteņdārzu izstāstīja gide Daiga. Turpat trīs stundas aizskrēja vēja spārniem. Represēto apvienības vadītājs Pēteris Briedis uzsvēra, ka ļoti priecājas par represēto lielo ieinteresētību apmeklējot Likteņdārzu. Ekskursijā piedalījās arī Zantes pamatskolas jaunsargi, kas parasti stāv goda sardzē piemiņas pasākumos 25.martā un 14.jūnijā, kā arī viņu  vēstures skolotāja. Tāpat viņu priecēja fakts, ka pasākumā piedalījās ne tikai paši represētie, bet arī viņu bērni un mazbērni, piemēram, Pīternieku ģimenes trīs paaudzes- vecāki, kas bijuši izsūtījumā, viņu bērni un mazbērni.

Likteņdārzs tā ir latviešu tautas dāvana Latvijai, kas top jau turpat desmit gadu garumā un paredzēts kā dāvana Latvijai simtgadē. Likteņdārzā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu. Katru gadu Likteņdārzu apciemo vairāk nekā 60 tūkstoši apmeklētāju.

Atceļā represētie paviesojās Skrīveru dendroloģiskajā parkā, pazūdot parka zaļumos  un gides Dainas saistošajā runas plūdumā divu stundu garumā. Tā bija iespēja iepazīties ar citu zemju tradicionālo mežu ainavu, nepametot Latvijas teritoriju.

Skrīveru dendrārijs atrodas Rīgas- Daugavpils šosejas malā blakus Daugavai. Tie ir unikāli Eiropas nozīmes meža vēstures objekti, kuru veidošana uzsākta 1891. gadā. Parka stādījumu plānu izstrādājis un dēstījumus īstenojis Skrīveru muižas īpašnieks Maksimilians Siverss (1857 – 1919). Šeit atrodamas ap 300 koku un krūmu sugas un pasugas, kas saglabājušās no tām 679 šķirnēm, kas te auga līdz Pirmajam Pasaules karam.