dzīvo ar garšu!

Trešdiena 18.09.2019
Liesma, Elita, Alita

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Novada Sakoptāko sētu 2014. konkursa uzvarētāji apmeklē Pārgaujas novadu07.08.2015

6.augutā Kandavas novada konkursa „ Sakoptākā sēta 2014.” laureāti devās ekskursijā uz Pārgaujas novadu, lai gūtu jaunas idejas savu sētu labiekārtošanai un apskatītu tās puses skaistākos dārzus un sētas.

Dienas sākumā ekskursanti apskatīja Cēsu pilsētu ar autobusu gida Jāņa pavadībā, bet vēlāk devās ciemos pie slavenā sīpolpuķu selekcionāra Jāņa Rukšāna un viņa kundzes Gunas uz Raiskuma pagasta „ Jaunrūjām”.Gunas kundze izstāstīja daudz interesanta par savu aizraušanos ar hostām, viņas kolekcijā ietilpst vairāk nekā 150 hostu šķirņu. Vairākas novada sētu saimnieces iegādājās ieinteresējušās šķirnes savu dārzu vajadzībām.

Tālāk ceļš veda uz „ Ezeriņiem” Stalbes pagastā, kur Latvijas laukakmens pārtop par bruņrupučiem, putniem, vardītēm, kuilīšiem un citām dzīvām radībām, nonākot Aivara Kerliņa prasmīgajās rokās. Kerliņa kungs veidojis arī Kandavas jautro kuilīti pie Bruņinieku pilskalna, kuru visi esam iemīļojuši.

Vēlāk ekskursanti viesojās Pārgaujas novada Straupes pagasta „ Gada sētā 2014” un noklausījās sētas saimnieces Astrīdas interesanto stāstījumu par viņas dārza tapšanu, bet ekskursijas noslēgumā apmeklēja vienīgos pazemes ezerus Latvijā, kas atrodas pie „ Vējiņu” mājām Braslas upes krastā. Blakus pazemes ezeriem atrodas arī Vējiņu pilskalns un Vējiņu kritenes jeb Elles bedres, kur pastaigām ir izveidotas labiekārtotas takas.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS


Ziņo par pārkāpumiem
Latvija.lv
Kandavas novada ceļu karte.
Piejūra, atkritumu apsaimniekošana
Kandavas ceļi
Veselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā