faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Pirmizrādi piedzīvojusi filma “100 gadi esības vējos”14.11.2018

11.novembrī kinoteātra “Splendid Palace” lielajā zālē notika dokumentālās filmas “100 gadi esības vējos” pirmizrāde. Filma iekļauta kā ārpuskonkursa pirmizrāde Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" programmā. 

Viena no filmas varonēm ir bijusī kandavniece Alise Lauva, kura patreiz dzīvo Tukuma pusē. Alises kundze piedalījās filmas pirmizrādē Rīgā, kur satikās arī ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi un šis tikšanās mirklis tika iemūžināts fotogrāfijā.

 Vitāli, dzīvesgudri un garīgi ļoti stipri ir Ludmilas Ikeres jaunās dokumentālās filmas “100 gadi esības vējos” galvenie varoņi. Tie ir 16 cilvēki – Latvijas vienaudži, kuriem šobrīd ir 100 un vairāk gadu. Daži no viņiem filmas tapšanas laikā jau aizgājuši mūžībā.

Filmas režisore Ludmila Ikere atklāj: “Es ielūkojos materiālā un sapratu, ka uzdevums ir tāds, ko es savā 25 gadu stāžā kā režisore, kādreiz strādādama Rīgas kinostudijā, neesmu piedzīvojusi. Tajā pašā laikā šie varoņi ar savu garīgo spēku, kas bieži vien pārspēj tās fiziskās iespējas, kādas viņos vēl ir saglabājušās, man uzlika tādu latiņu, kuru es gribēju sasniegt.”

Ideja veidot šādu filmu pieder Lūkasam Mairim Marcinkēvičam. “Tas sākās pirms vairākiem gadiem, kad man iznāca tikties ar Martu, kurai bija 99 gadi. Viņa bija tāda jautra, jestra, un nemaz nelikās, ka viņai ir tik daudz gadu. Toreiz viņa vēl mācījās arī apgūt datoru. Un tad likās, ka šie cilvēki ir interesanti personāži, kurus vajadzētu iemūžināt.”- stāsta L. Marcinkēvičs.

Visi filmas varoņi izgājuši ļoti skarbu dzīves skolu, arī karu, bet vienmēr atraduši spēku pārvarēt grūtības, un viens no spēka avotiem bijusi tieši mīlestība pret Latviju. Filmas pamatu veido spilgtākās epizodes no simtgadnieku atmiņu stāstiem, viņu skats uz šodienu un vēlējumi Latvijas nākotnei.

Filma “100 gadi esības vējos” tuvākajā laikā tiks demonstrēta arī Kandavā, sekojiet reklāmai!

Sižets par Alisi Lauvu šeit: https://skaties.lv/zinas/latvi...


 

 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top