Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/jaunumi/sakusies_labdaribas_akcija_piepildisim_lielo_davanu_maisu
Drukas datums: 04:06:49 26.08.2019

Sākusies labdarības akcija ”Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu”08.11.2018

Ziemupes Ziemassvētku vecītis un Rūķupes rūķi arī šogad aicina gatavot dāvanas, kuras svētku laikā nogādāt Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem. Tiem, kuriem pašiem nav iespējas tās sagādāt vai  šajā dzīves mirklī neklājas tik viegli, un ir nepieciešams mazs uzmundrinājums.

Labdarības akcija „Piepildīsim Lielo Dāvanu maisu” norisinās jau piekto gadu. Lai gan Rūķupe atrodas Ziemupē Pāvilostas novadā, Ziemassvētku vecītis ar rūķiem ar lielu prieku dodas ciemos uz citiem novadiem un pilsētām, piemēram, pagājušā gadā, viesojoties un iepriecinot 12 ģimenes Kandavā, 5 – Blīdenē un 10 Ventspilī.

“Izvēlamies ciemoties dažādos novados, jo mūsu mērķis nav nodrošināt kādu konkrētu novadu vai ģimeņu labklājību, bet radīt pēc iespējas vairāk prieka, sniegt pleca sajūtu un sajūtu, ka ir kāds, kas par viņiem piedomā, iedvesmot. Četru gadu laikā izdevies īpašu svētku, sirsnības un mīļuma sajūtu uzburt 143 ģimenēm, vientuļajiem cilvēkiem un pensionāriem Pāvilostas, Rucavas un Kandavas novadā, Blīdenē, Ventspilī, Kuldīgā un citur Latvijā,” stāsta biedrības “Ziemupīte” pārstāvji jeb Rūķupes rūķi.

Lai iesaistītos akcijā, nozīme nav naudas ieguldījumam, bet labajām domām, sirds siltumam un vēlmei iepriecināt. Lielajā Dāvanu maisā īpaši noder pārtikas produkti (dārza labumi, rīsi, milti vai citi virtuvē noderīgi pārtikas produkti un našķi), gultas veļa, dvieļi, apavi (īpaši bērniem), apģērbs ziemai, interesantas grāmatas, spēles, kas rosina domāt un darīt, skolas piederumi. Ņemot vērā, ka dāvanu maisus (pakas) rūķi komplektē pēc to adresātu mazas izpētes, aicinājums ir tās nesaiņot dāvanu papīros (izņemot gadījumus, ja tie ir caurspīdīgi), bet ievietot dāvanu maisiņos vai kastēs, lai tās var ērti aplūkot un sagrupēt.

“Aicinām nedāvināt mīkstās rotaļlietas un apdomāt, vai tas, ko tu sagatavo otram, ir kas tāds, ko tu pats priecātos saņemt. Šī akcija nav radīta, lai atbrīvotos no vecām, nevajadzīgām, saplīsušām vai netīrām mantām. Katrs saņēmējs - kā liels, tā mazs - ir dzīvs cilvēks, tāpat kā šo lietu sagādātāji. Pirms nolem, ko atdot, aizdomājies, kā tu justos, to saņemot, atrodoties tieši tur, kur tu esi,“ uz pārdomām aicina rūķi.

Lai svētku sajūta raisītos ikvienā sirdī, visas dāvanas ar Ziemassvētku vecīša Motivācijas brigādes gādību aizceļos pie tām Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem, kuriem nav iespēju tās saņemt no saviem mīļajiem. Kā arī pie tām ģimenēm, kuras ir pelnījušas iepriecinājumu, jo drosmīgi tiek ar visu pašas galā, nesūdzas un tur godā darba tikumu. Dāvanu saņēmēji tiek izvēlēti kopā ar konkrēto pilsētu un novadu sociālajiem darbiniekiem.

Ja dāvanas sagatavojat kolektīvi (skolās, pirmSskolas izglītības iestādēs, darba kolektīvos), to savākšanu iespējams pieteikt līdz 5. decembrim zvanot 29400470 vai rakstot uz e-pastu rukupesrukis@gmail.com. Savukārt no 9. decembra tās personiski ir iespējams nogādāt Rūķupē Ziemupes jūrmalā.

Labais vairo Labo! 

Informāciju sagatavoja:

Rūķis Rakstītājs - Daina Vanaga

Ziemassvētku vecīša preses sekretāre

Biedrība “Ziemupīte”

t. 26107720