• English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Savčenko 20 punkti, "Kandava/Compor" uzvar Limbažos un kļūst par LBL2 līderi07.01.2019

"Kandavas/Compor" spēlētājs Arvis Savčenko bija svarīgs gan punktu gūšanā, gan cīņā zem groziem. Foto: Jānis Lārmanis

Dienas galvenajā mačā Latvijas basketbola līgas otrajā divīzijā (LBL2) „Kandava/Compor” ar 90:67 apspēlēja „OC Limbaži”, kļūstot par turnīra līdervienību. Nākamā spēle "Kandava/Compor" gaidāma 8.janvārī Ventspilī pret Ventspils augstskolas komandu.

Limbažu trešajā vidusskolā sacentās vicelīdere „OC Limbaži” un trešajā vietā esošā „Kandava/Compor”. Pirms mača abām komandām bija vienāda bilance – sešas uzvaras un divi zaudējumi, savukārt, no pirmajā vietā esošās „Jelgavas” abas vienības šķīra viens punkts, līdz ar to vēl jo vairāk pieauga spēles nozīme. Desmit sekundes pēc sākuma „OC Limbaži” bija vadībā ar 2:0, ar rezultatīvo metienu atzīmējoties Armandam Ošiņam. Taču vēl līdz pirmās minūtes beigām Jānis Zemels panāca izlīdzinājumu, drīzumā realizējot arī trīs punktu metienu – 2:5. Mājinieki mēģināja dzīties pakaļ, taču pēc nospēlētajām 3:59 minūtēm rezultāts bija jau 4:13. Uz katru limbažnieku precīzu uzbrukumu „Kandava/Compor” atbildēja ar to pašu, un ja pēc pirmās ceturtdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 17:28, tad pēc otrās – jau ar graujošo 31:53.

Pēc lielā pārtraukuma mājinieku treneriem izdevās mainīt spēli, un, lai gan trešās ceturtdaļas sākumā „OC Limbaži” nonāca vēl lielākos iedzinējos, tomēr vienā brīdī komandai izdevās samazināt deficītu līdz -13. Tiesa, turpinājums nesekoja, un ja trešo ceturtdaļu mājinieki uzvarēja ar +3, tad ceturto zaudēja ar -4, un cieta neveiksmi visa spēlē ar 67:90.

Par vienu no mača varoņiem kļuva „Kandavas/Compor” spēlētājs Arvis Savčenko, kurš iemeta 20 punktus un izcīnīja 16 bumbas zem groziem, savukārt, 19 punkti Jāņa Zemela kontā. Rezultatīvākais „OC Limbažu” rindās bija Ronalds Brenčs, kuram 15 punkti. Pēc šīs uzvaras „Kandava/Compor” kļuva par LBL2 līderi ar septiņām uzvarām deviņos mačos, limbažnieki palika otrajā pozīcijā, bet „Jelgava” noslīdēja uz trešo vietu.