Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/kandavas_novada_nedelas_notikumi/notikumi_kandavas_novada_no_17_marta_lidz_1_aprilim
Drukas datums: 01:42:13 26.05.2018

Notikumi Kandavas novadā no 17.marta līdz 1.aprīlim23.03.2018

Marta vidū Rīgā notika Kultūras Ministrijas rīkotais seminārs par romu tautības pārstāvju labāku iesaistīšanu darba tirgū, kas tika īstenots projekta „Latvijas romu platforma II: dialogs, līdzdalība un savstarpēja mācīšanās” ietvaros ar Eiropas Savienības programmas „Tiesības, vienlīdzība un pilsonība 2014 – 2020” finansiālo atbalstu. Tā kā Kandavas novadā dzīvo samērā daudz romu tautības iedzīvotāju, mūsu novads ir iesaistījies šajā projektā un minētajā seminārā piedalījās arī Kandavas novada pārstāvji- Zantes pamatskolas direktores pienākumu izpildītāja Elita Ose un skolas romu tautības skolotājs Dainis Krauklis, kurš vadīja arī semināra otro daļu- paneļdiskusiju.

 Pagājušās nedēļas nogalē Kandavas Valsts Lauksaimniecības Tehnikuma Auto apmācību poligona teritorijā izveidotajā trasē norisinājās WURTH Ziemas kausa trešais posms. Savukārt, šajā nedēļas nogalē – 24.martā noslēgsies ne tikai WURTH Ziemas Kauss, bet arī visticamāk notiks pēdējais auto sprinta posms ziemas apstākļos Latvijā!  Noslēdzošais posms arī norisināsies Kandavas trasē, šoreiz mainot braukšanas virzienu uz pretējo pusi.

Kandavas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Ieva Annija Stepiņa izcīnījusi Latvijas čempiones titulu škēpmešanā LR ziemas čempionātā U-18 vecuma grupā, kas notika 16.martā  Rīgas tehniskās koledžas stadionā. LR ziemas čempionāts notika neierastos laika apstākļos. Gaisa temperatūra - 5 grādi, auksta ziemeļu vēja pavadībā, tāpēc arī rezultāti visai pavasarīgi. Uzvarai Ievai pietika ar 37.73 metru tālu raidījumu. 

 Atbalstot Zemes stundu, kas norisinās visā Latvijā, 24. martā plkst. 20:30 uz stundu tiks izslēgts pilsētas apgaismojums Kandavā. Ikviens Kandavas novada iedzīvotājs, uzņēmums, ir aicināts simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

 25.martā Kandavas novadā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi.

12:00 Zantē pie piemiņas akmens

12:00  Matkulē pie piemiņas akmens

13:30- Ziedu nolikšana Kandavas stacijā (autobuss uz Kandavas staciju aties no Tirgus laukuma pie ugunsdzēsēju depo Kandavā plkst. 13:15).

14:00- Atceres brīdis Kandavā pie Represēto piemiņas akmens.

 Mūsu novada jauktie vokālie ansambļi „Do-re-mi” no Valdeķu kultūras nama un  senioru ansamblis „Vīgriezes” no Kandavas kultūras nama parādīja labu sniegumu starpnovadu vokālo ansambļu skatē Tukumā, kas tika novērtēts ar I. pakāpes diplomiem, attiecīgi iegūstot 40,76 un 41,33 punktus un ieteikumu piedalīties 2.kārtā, kas Kurzemes reģionā notiks jau šosvētdien 25.martā Kuldīgā. Abus ansambļus vada Dzintra Linde.

  23.martā no plkst. 11:00  notiks atvērto durvju diena Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā. Sīkāka informācija mājas lapā www.kandava.lv  sadaļā - notikumi.

 24.martā plkst. 10:00  Kandavas kultūras namā notiks Kandavas novada Kooperatīvās krājaizdevu sabiedrības gada pārskata Biedru kopsapulce.

Darba kārtībā: 1.Pārskats par KNKKS 2017.gada saimniecisko darbību un gada pārskata apstiprināšana; 2.Auditorfirmas ziņojums un tā apstiprināšana; 3.Valdes, kredītkomitejas, revīzijas komisijas lēmumu apstiprināšana; 4.2018.gada budžeta un saimnieciskās darbības plāna apstiprināšana; 5.Valdes, kredītkomitejas un revīzijas komisijas vēlēšanas; 6.Dažādi ar sabiedrības darbību saistīti jautājumi.

 24.martā plkst. 12:00 aicinām uz Pasaules ūdens dienai veltītu pārgājienu pa Imulas dabas taku Abavas senlejā. Pārgājiens ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 22. martam, zvanot pa tālr. 28385025 vai rakstot e-pastu andra.ratkevica@daba.gov.lv.  Dabas taka ved pa gleznaino Imulas upes labo krastu. Imulas krasti ir gan lēzeni, gan stāvi un veido kraujas, kur pavasarī paveras lieliska ainava un daba mostas.

 28.martā plkst. 15:00 Kandavas kultūras nama izstāžu zālē "Vējspārns" notiks gleznu izstādes "Atspulgs" atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem Natāliju Baiduk un Nugzaru Paksadzi.

 29.martā  plkst. 16:00 Kandavas novada muzejā notiks ikonu izstādes “Augšāmcelšanās gaisma” atklāšana. Pēc atklāšanas - priekšlasījums "Ikonas loma cilvēka dzīvē".

Izstāde būs apskatāma līdz 28.aprīlim. Līdz 27.martam turpat novada muzejā apskatāma izstāde “Ak, svētā Lestene”. Par Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsturi un atdzimšanu.

Savukārt līdz 6.aprīlim Kandavas novada Vānes pagasta bibliotēkā apskatāms Aijas Vīnakmenes vizualizēts stāsts- glezna fotogrāfijās.

 29.martā plkst. 12:00 Cēres pamatskolā notiks jauno dziedātāju konkurss “Cēres cālis 2018.”

 Gaidot pavasari un saulaino laiku liriskās eņģeļu balss īpašniece Endija Rezgale kopā ar trim talantīgām mūziķēm: vijolnieci Līvu Tomiņu, flautisti Elzu Bleikšu un ērģelnieci Janu Zariņu ir sarūpējusi skaistu svētku koncertu Lieldienās - 1.aprīlī plkst. 12:00 Kandavas evanģēliski luteriskajā baznīcā. Ieeja par ziedojumiem.

Par Lieldienu svinēšanu Kandavas novadā detalizētu informāciju varat iegūt apmeklējot mūsu mājas lapu www.kandav.lv , sadaļā -pasākumi vai kultūra.

 6.aprīlī no plkst. 10:00 – 12:00 Pensionāru Dienas centrā Kandavā Jelgavas ielā 4a notiks Kandavas novada Lūgšanu brokastis ar tēmu “Iesākumā bija vārds…”.  Šogad Lūgšanu brokastis Kandavā notiks jau sesto reizi.  Brokastu programmā paredzētas dažādu konfesiju garīdznieku un novada domes vadības uzrunas, brokastis un muzikālas dāvanas no grupas “tev.”. 

Interesentus lūdzam pieteikties pa tālruni 63107362 vai 26391302 ( sabiedrisko attiecību speciāliste D. Gudriķe) līdz š. g. 26.martam.