faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Notikumi Kandavas novadā no 1.maija- 31.maijam09.05.2018

1.maijā skvērā pie Bruņinieku pilskalna notika ikgadējais Pavasara stādu tirdziņš un tūrisma sezonas atklāšana Kandavā "Ar zirgu uz Kandavas tirgu", kuras ietvaros notika Kandavas akmens mūra tilta pār Abavu godināšana. Tiltam šogad aprit jau 145 gadskārta. Pēc tam notika atpūtas vietas tehnikuma stadionā atmodināšana pēc ziemas sezonas.

Savukārt, Kandavas kartodromā notika Kandavas novada domes kausa izcīņa kartingā un Senioru brauciens.

Šajā dienā, līdz ar kartingu sacensību sezonas atklāšanu, Kandavā svinīgi tika atklāts arī pasaulē pirmais čempionāts elektriskajiem kartingiem. LMT Autosporta Akadēmijai (LMT AA) izdevies radīt unikālu projektu ne vien Latvijā un Eiropā, bet arī pasaulē.

Svinīgajā sacensību atklāšanā komandas, sportistus un skatītājus sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, Latvijas Republikas Satiksmes ministrs Uldis Augulis, Latvijas Automobiļu federācijas Kartingu komisijas vadītājs Valdis Brutāns un LMT Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs. 

Šis ir vēsturisks mirklis gan Latvijas, gan pasaules mērogā, un ir ļoti patīkami būt pirmajiem pasaulē. Tas ir mirklis, kur sports satiekas ar mūsdienu tehnoloģijām, kas ir autobūves un autosporta nākotne.

4.maijā Kandavas novadā, tāpat kā citur Latvijā, tika atzīmēti "Baltā galdauta svētki", Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena jeb mūsu valsts otrā dzimšanas diena.

Kandavā svētki iesākās kultūras namā ar pasākumu "Esmu dzimis Kandavas novadā", 2017.gadā dzimušo novadnieku svinīgo uzņemšanu novadnieku saimē un viņu vecāku godināšanu. Svētki turpinājās ar Kandavas radošo skolu audzēkņu koncertu, tālāk sekoja kāršu pupu dēstīšana Promenādē un Baltā galdauta svētki novada muzejā.

Pasākumi visas dienas garumā notika arī visos pagastos.

Ar tradicionālajām sacensībām šķēpmešanā " Kurzemes kausu izcīņa" ir sākusies vasaras sezona vieglatlētikā. 27.aprīlī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā pulcējās jaunie šķēpa metēji no Kandavas, Liepājas, Ventspils novada, Ventspils pilsētas, Talsu novada, Mārupes Sporta centra, BJSS " Arkādija" /Rīga un Kuldīgas novada. Pavisam sacensībās piedalījās 115 sportisti, tajā skaitā 35 Kandavas novada Bērnu  un Jaunatnes sporta skolas vieglatlēti. 

Mūsu skolas audzēkņiem izdevās izcīnīt sešas dažāda kaluma medaļas. Zelta medaļu C gr. Zēniem izcīnīja Mariuss Brīvkalns ar rezultātu 37.25m. Zelta medaļu izcīnīja arī Amanda Vīndedze, kura startējot D grupā meitenēm 400g smago šķēpu aizmeta 17.20m tālu, kā arī šīs pašas grupas zēniem uzvaru izcīnīja Kārlis Asars 400g smago šķēpu raidot 24.36m tālu. 

 Sudraba medaļas izcīnīja Rihards Jakobovics, kurš startējot A grupā 700g smago šķēpu raidīja 35.30m tālu. Te gan jāpiebilst, ka šīs grupas uzvarētājs K.Skuruls ( Kuldīga) uzvarēja ar rezultātu 53.33m. Vēl sudraba medaļa Anabellai Pāžai, kura startējot D grupā uzrādīja rezultātu 15.72m. Bronzas medaļu C grupas meitenēm izcīnīja Parisa Kaņepe, ar rezultātu 25.54m.

13.maijā plkst.12:00 notiks pirmā projekta “Tuvā nekuriene” aktivitāte- “Plaukstas lieluma pavasaris”.  Sākums Kandavā pie Kuršu pilskalna, turpinājums Pūzurgravā un brīvdienu mājā “Jaunkrastmaļi” . Pārgājiens kopā ar dabas eksperti Agnesi Priedi, Abavas senlejas etīdes fotogrāfijās un mūzikā kopā ar Lieni Grosu u.c. interesantas nodarbes. Projektā paredzētas 5 aktivitātes, tās turpināsies visas vasaras garumā un noslēgsies 20.oktobrī, projektu īsteno biedrība “Abavas ielejas attīstības centrs”. Piedalīšanās bez maksas.

18.maijā plkst. 15:00 Kandavas kultūras namā notiks Kandavas novada iedzīvotāju forums, ar kuru noslēgsies projekta "Esi pilsoniski aktīvs- piedalies, iesaisties un dalies Kandavas novadā" aktivitātes. Apkaimes ideju darbnīcas notika visos novada pagastos laika periodā no 14.aprīļa līdz 4.maijam. 

19.maijā notiks Zantes pagasta svētki “Kad baltos ziedos pavasaris plaukst”. Svētku atklāšana jau plkst. 11:00 sporta laukumā. Uz svētkiem ierašanās ar baltu akcentu apģērbā. Baltāk tērptajam – balva! Visas dienas garumā dažādas aktivitātes, sporta sacensības, svētku tirdziņš, Zantes zupa, bet vakarā dziedošās aktrises Marijas Bērziņas koncerts un balle ar grupu “Lietus blūzs”.

19.maijā no plkst.19:00 līdz 24:00 Kandavas novada muzejā notiks Muzeju nakts “Šūpulis” pasākumi: Sigitas Jevgļevskas un Māra Kupča koncerts, ekskursija “Kandavnieku šūpulis”, brīvdabas kino, radošā darbnīca- koka apgleznošana un izstāde “Mēs no Kandavas”.

Maija nogalē no 25.- 27.maijam notiks Kandavas novada svētki “Lustīga dzīvošana” , kuru moto – Ar ozola spēku!

25.maijā plkst.18:00 Zinātniskā konference; 19:00 ērģelnieces Ilonas Birģeles koncerts Kandavas ev.lut.baznīcā; 21:00 koncerts “Savējie savējiem” ar vietējo solistu piedalīšanos Bruņinieku pilskalnā, bet no 23:00 “Pagalma stāsti” vecpilsētas interesantākajos iekšpagalmos.

26.maijā plaša pasākumu programma no rīta gaismas līdz nākamā rīta gaismai. Svētku tirdziņš, izglītības iestāžu koncerts, retro motociklu Jawa festivāls, hip-hop mūziķa Ozola koncerts, visi nosauktie pasākumi notiks Promenādē, svētku gājiens cauri pilsētai uz brīvdabas estrādi Ozolāji, koncerts ar pazīstamu mūziķu piedalīšanos un zaļumballe, kā arī vēl citas aktivitātes.

Svētku trešajā dienā- 27.maijā plkst. 12:00 slavenā Pīlīšu regate pa Promenādes strautu, 14:00 sacensības “Trakais nobrauciens 2018”un noslēgumā Drifteru šovs.

Sekojiet informācijai www.kandava.lv

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top