Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/kandavas_pagasts/kandavas_novada_gimenes_apgust_ziemas_krajumu_gatavosanas_makslu
Drukas datums: 21:00:57 21.08.2019

Kandavas novada ģimenes apgūst ziemas krājumu gatavošanas mākslu26.08.2016

21. augustā „Indānu„ sētā notika vasaras izglītojoši informatīvā nodarbība projektā „Dari, baudi, dalies Kandavas novadā” iesaistītajām ģimenēm, kuru realizē nodibinājums Kandavas novada Iespēju fonds, ar Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālu atbalstu. 

Uz nodarbību tika aicinātas visas ģimenes, no Kandavas novada, kuras pavasarī projekta ietvaros bija saņēmušas sēklas un stādus. Nodarbību apmeklēja 45 dalībnieki. Ģimenes bija aicinātas kopā ar bērniem pavadīt laiku „Indānu” sētā un kopīgi atpūšoties apgūt arī zināšanas ziemas krājumu sagatavošanā. 

„Indānu” saimniece Signe Ezeriņa laipni izrādīja savu sētu un pēc iepazīšanās un savstarpējās pieredzes apmaiņas par vasarā izdarīto, aicināja pieaugušos iesaistīties nodarbībā, kurā apguva ābolu/piparmētru ievārījuma gatavošanu un kabaču sautējuma sagatavošanu. Abi produkti tika gatavoti tā, lai iepildot burkās tie būtu piemēroti ilgstošai glabāšanai.  

Paralēli darbnīcai visi kopā gatavoja arī pusdienu zupu no dārzeņiem un bekām. Bērni tikmēr tika nodarbināti sportiskās aktivitātēs Līgas Rozes vadībā un varēja iegūt jaukus sejas zīmējumu un hennas tetovējumus. Sejas zīmējumus veica brīvprātīgā projekta dalībniece Annija Šloža, bet hennas tetevējumus darināja Krista Kirillova. Interesantu stāstījumu par vēsturiskajiem ēšanas paradumiem un ēdienu projekta dalībniekiem bija sagatavojusi fonda Uzraudzības komitejas dalībniece Aksilda Petrēvica. 

Pēc raženas darbošanās visi pulcējās uz piknika pusdienām, kurās baudīja mammu gatavoto zupu un bērni jau bija parūpējušies par ceptām desiņām. Dalībnieki labā noskaņā pavēlā pēcpusdienā devās atpakaļ uz mājām, lai satiktos rudens ražas ballē oktobrī. Visas aktivitātes tika finansētas projekta ietvaros, kas atviegloja mērķauditorijas iesaisti  šajā vasaras pasākumā bez papildus izmaksām.  

Paldies dalībniekiem un finasētājiem par atsaucību, kopā mēs varam izdarīt vairāk!

Informāciju sagatavoja: Projekta koordinatore Ērodeja Kirillova