Drukas datums: 08:50:23 29.03.2024

Kandava/COMPOR savās mājās uzvar Gulbenes Buki/BJSS05.04.2018

6.jpgLatvijas Basketbola līgas 2. divīzijas izslēgšanas spēļu turnīra ceturtdaļfināla otrajā spēlē 3. aprīlī "Kandava/COMPOR" savās mājās ar rezultātu 95:85 pārspēja Gulbenes Buki/BJSS. Kandavas komanda tādējādi spēja izlīdzināt rezultātu sērijā, un uzvarētājs tiks noskaidrots sestdien Gulbenē, kad kļūs zināms, kura komanda iegūs vietu pusfinālā.

Spēles rezultātu atklāja Dāvis Kundrats ar precīzu divu punktu metienu. Pirmajās minūtēs rezultāts auga līdzīgi un neviena komanda nespēja atrauties. Ceturtdaļas beigās pēc Kristiāna Šulca precīza metiena “Buki” ieguva vadību +4 (18:14). Turpinājumā gulbenieši pārsvaru īpaši nepalielināja un pēc nospēlētām desmit minūtēm bija vadībā ar divu punktu pārsvaru - 20:18.

Spēles otrajā desmitminūtē turpinājās līdzīga spēle. Ceturtdaļas otrajā pusē gulbenieši sasniedza savu lielāko pārsvaru spēlē pēc precīziem Ingara Aizpura soda metieniem +5 (38:33). Spēli savās rokās ņēma Guntars Strāķis, kurš pirmā puslaika noslēdzošajās divās minūtēs sakrāja septiņus punktus, ļaujot "Kandavai/Compor" puslaika pārtraukumā doties ar minimālu pārsvaru - 42:41.

Spēles izšķirošā ceturtdaļa, tāpat kā iepriekšējā mačā izrādījās trešā ceturtdaļa. Šajā desmitminūtē svarīgu lomu "Kandavas/Compor" uzbrukumā spēlēja Arvis Savčenko, kurš pirmajās trīs minūtēs guva 7 punktus un ļāva mājinieku komandai sasniegt rezultātu 61:48. Savukārt lieliski spēlējušais Guntars Strāķis pēc diviem precīziem trīs punktu metieniem sasniedza Edgara Priedes trenētajai komandai lielāko pārsvaru spēlē +17 (67:50).

Pašās ceturtdaļas beigās gulbeniešiem izdevās nedaudz pietuvoties, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm rezultāts bija 70:59 - mājinieku labā. Gulbenieši nebija gatavi padoties un ceturtdaļas sākumā veica 7-0 izrāvienu, pateicoties Ingara Aizpura diviem trejačiem, kas ļāva samazināt deficītu vairs tikai sešiem punktiem (66:72). Spēles turpinājumā Guntars Strāķis atkal nospēlēja rezultatīvi un spēja atjaunot Kandavas komandai solīdu vadību - 79:67.

Divas minūtes pirms mača noslēguma "Buki" veica sešu punktu izrāvienu, un pēc Sanda Bēta precīza trīs punktu metiena panāca cerīgo 82:88. Gulbeniešu izrāvienu apturēja Ritvars Kauliņš, kurš svarīgā brīdī realizēja trīs punktu metienu. Intriga saglabājās arī pēdējā minūtē, kad rezultāts bija 91:85 - Kandavas komandas labā. Sekoja vairākas kļūdas abu komandu izpildījumā, bet veiksmīgāki izrādījās Kandavas basketbolisti, kam izdevās noturēt pārsvaru un uzvarēt ar rezultātu 95:85. Izšķirošā cīņa par iekļūšanu pusfinālā šajā pārī norisināsies 7. aprīlī Gulbenē pulksten 14:00.

Arī šajā mačā gulbenieši bija labāki bumbu savācēji (36:26) un izmeta daudz vairāk soda metienu (42:11), bet Kandavas komanda uzbruka ar labāku metienu procentu (60:43) un izdarīja vairāk rezultatīvu piespēļu (33:20). Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva "Kandava/Compor" komandas līderis Guntars Strāķis, kurš kaldināja savas komandas uzvaru ar 39 gūtajiem punktiem. Gulbeniešu rindās kārtējo produktīvo spēli aizvadīja Ingars Aizpurs, izceļoties ar 30 gūtajiem punktiem.

"Kandava/Compor" - "Gulbenes Buki/BJSS" 95:85 (18:20, 24:21, 28:18, 25:26) Kandava: G.Strāķis 39 3ab+4rp, Šilbergs 16, Savčenko 15 (8ab+5rp), Kauliņš 11, Kundrats 4 (5rp), Rudzītis 4, Rozentāls 2, Gotfrīds 2, Balsers 2, A.Strāķis (7rp). Gulbene: Aizpurs 30 (7ab), Brūniņš 10, Rozenbergs 9, Rikveilis 9, Bēts 8 (8rp), Mednis 7 (8ab+5rp), Dumburs 7, Šulcs 5.