faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Notikušas apkaimes ideju darbnīcas Matkules, Zemītes un Cēres pagastos09.05.2018

Ideju darbnīcas Zemītē bija kupli apmeklētas
Ideju darbnīcas Zemītē bija kupli apmeklētas

Pagastu apkaimes ideju darbnīcas noslēgušās, idejas apkopotas un projekta noslēgumā aicinām visus interesentus 18.maijā plkst. 15:00 uz Kandavas kultūras namu, kur notiks Kandavas novada forums.

27. aprīlī projekta „Esi pilsoniski aktīvs - piedalies, iesaisties un dari Kandavas novadā!”, apkaimes ideju darbnīca notika Zemītē. Pievakare pulcēja vairāk kā 40 Zemītes pagasta ļaudis, kas bija gatavi veltīt savu laiku, lai apspriestu pagasta attīstībai svarīgas aktualitātes. Ideju darbnīcas dalībniekus ar muzikālu sveicienu uzmundrināja jauktais vokālais ansamblis “ Sapnī”. Tālāk radošās sarunās dalībnieki apsprieda aktualitātes un izvirzīja idejas pagasta dzīves vides  uzlabošanā, kuras varētu realizēt paši, veltot savu laiku un prasmes. Kā paveicamu ideju izvirzīja pagasta ziņojumu dēļu vizuālo sakopšanu un soliņu izgatavošanu. Pie šis idejas arī tiks piestrādāts mazo grantu projektu konkursā vasarā.

28.aprīļa pēcpusdienā apkaimes ideju darbnīca notika Matkules kultūras namā. Pēc labas talkošanas rīta pusē matkulnieki vēl bija atraduši spēku atnākt arī uz ideju talku.  Sanākušos dalībniekus sveica Matkules  vokālais ansamblis, senioru deju kopa “ Alianse” un pārsteigumu sagādāja vijolnieks Edgars Ziņģe no Kuldīgas, veltot pasākuma dalībniekiem divus jaukus skaņdarbus. Atskatoties uz paveikto pēc apkaimes ideju darbnīcas 2012.gadā sanākušie secināja, ka daudz labu darbu pagastā jau paveikts, bet vienmēr ir jaunas idejas kopējās vides sakārtošanai. Vajadzības, kuras būtu jārisina bija gan kultūras un sporta jautājumos, gan citās nozarēs, daudzas no tām ir izdarāmas, ja iegūst atbalstu no pašvaldības, vai iekļaujas kādā no projektiem, jo to finansēšanai nepieciešamas salīdzinoši lielas izmaksas. Par mazo,  pašu spēkiem paveicamo aktualitāti, tika izvirzīta žoga atjaunošana pie sporta un atpūtas laukuma, kuru tieši talkas dienā bija noņēmuši, jo tas savu laiku nokalpojis. Šī ideja tiks realizēta piedaloties mazo grantu projektā.

4.maijā apkaimes ideju darbnīca notika Cēres skolā. Šajā pasākumā tika apvienota gan Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas Deklarācijas dienas svinēšana, gan Baltā galdauta svētki. Atbilstoši svētku dienas noskaņai labi tika pastrādāts arī ideju darbnīcās. Aktīva bija jauniešu grupa, kura sev izvirzīja ļoti izpildāmus un sasniedzamus uzdevumus, turklāt jau bija gatava ķerties pie to īstenošanas. Aktivitātes vairāk saistījās ar jauniešu savstarpējo sadarbību un idejām saturīgai brīvā laika pavadīšanai.  Tā kā Cēres ļaudīm ļoti tuvs sports un veselīgs dzīvesveids, tad daudzas idejas grozījās ap šīs tēmas aktualitātēm, bet lai tās realizētu jāatrod diezgan liels finansiālais atbalsts. Par mazajiem uzdevumiem bija idejas, kā tos īstenot talku veidā.  Par šogad paveicamāko ideju tika izvirzīta puķu kastu izgatavošana un uzstādīšana Cēres pagasta centra teritorijā. Rūpēties un īstenot  šo projektu apņēmās biedrība “ Cēres spēks”,  finansējumu piesaistot mazo grantu projektu konkursā.

Bet, lai labās idejas īstenotos un Kandavas novada iespēju fonds varētu godam atvērt mazo grantu konkursu, fonda valde ar novada stādu audzētāju un stādu ziedotāju atbalstu  1. maijā Pavasara stādu tirdziņā īstenoja akciju “ Dari pats”.  Akcijas laikā tika vākti ziedojumi mazo grantu projektu konkursam ar tādu pašu nosaukumu, kur ikviens ziedotājs neatkarīgi no ziedotās summas varēja izvēlēties sev tīkamu puķu, dārzeņu vai augu stādu.  Bet tiem, kam patika darboties pašiem, par velti  tika dota  iespēja iestādīt ekoloģiskajā puķu podā pašam savu pupu- cūku pupu vai kāršu pupu kā  arī izgatavot papīra vējdzirnaviņas. Šo iespēju galvenokārt izmantoja bērni.  Ziedojumu akcijā tika savākti  77,04 Euro, kas ir jauks papildinājums Kandavas novada domes piešķirtajam 2000,- Euro finansējumam mazajiem projektiem, kuru idejas tika apstiprinātas ar klātesošo vairākuma balsojumu  apkaimes ideju darbnīcās pagastos.

Kandavas labās idejas vēl savu balsojumu gaida Foruma ietvaros.  Atgādinām, ka katra pagasta un arī Kandavas pilsētas viena ideja tiks aicināta pārtapt mazā granta projektā. Šajā projektā  idejas realizēšanai nepieciešamajiem materiāliem tiks piešķirti  400.- Euro. Pašiem  tajā būs jāiegulda savs brīvprātīgais darbs un prasmes.

 Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Ērodeja Kirillova

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Ideju darbnīcas Matkulē atklāja pagasta pārvaldes vadītāja Dzidra Jansone Ideju darbnīcas Zemītē bija kupli apmeklētas
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top