Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/notikumi/564/bernudarza_ziluks_svin_latvijas_dzimsanas_dienu
Drukas datums: 13:41:01 06.06.2020

Bērnudārzā “Zīļuks” svin Latvijas dzimšanas dienu

17.11.2015 10:00

17. novembrī bērnudārzā “Zīļuks” mazie kandavnieki svinēja Latvijas dzimšanas dienu. Ar kopīgu himnas dziedāšanu, skanīgiem dzejoļiem, dejām un dziesmām bērni jau no paša rīta ieskandināja pirmssvētku noskaņu.

“Latvijai ir lielas jūras, lieli meži, ezeri un upes. Un kas vēl ir Latvijai? Mazas meitenes un zēni, kuriem lieliem augt”, atklājot svinīgo pasākumu un iepazīstinot bērnus ar mūsu zemes vēsturi, himnas autoru un Latvijas novadiem sacīja dārziņa saimniece Dina Tauriņa un viņas vietniece Inta Štoferte. Pasākuma vadītājas bija tērpušās tautas tērpos un arī dārziņa zāle bija atbilstoši izrotāta ar valsts karogu un Latvijas kontūru pie sienas.

Pēc kopīgajām dziesmām un dejām mazākie audzēkņi devās skatīties kino, bet vecāko grupiņu bērnus gaidīja interesanta un atraktīva zināšanu pārbaude Rīgas zelta gaiļa vadībā. Konkursā piedalījās trīs pirmsskolas grupiņas: Lācēni, Taurenīši un Zaķēni, kuri kopumā izpildīja 5 uzdevumus.

Iesākumā bija jāatpazīst dažas no Kandavas nozīmīgākajām vietām: Evaņģēliski Luteriskā baznīca, Kuršu pilskalns, vecākais akmens tilts Latvijā, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola, Dome kā arī bērnu un vecāku iemīļota vieta- Kandavas promenāde. Pārsteidzoša bija pareizo atbilžu uzzināšana- par tām nelielos videosižetos pastāstīja Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts, Luterāņu baznīcas mācītājs Atis Freipičs, K.Mīlenbaha vidusskolas direktore Daiga Puga un Tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Dravniece.

Nākamajos uzdevumos kartē tika atzīmētas Latvijas lielākās pilsētas, no atsevišķiem vārdiem saliktas latviešu tautas dziesmas un atpazītas ievērojamākās vietas un objekti Rīgā, kā piemēram, Brīvības piemineklis, Latvijas Nacionālā bibliotēkas galvenā ēka, saukta arī par Gaismas pili u.c.

Tika pārbaudīta arī audzinātāju veiklība un muzikālā dzirde, mēģinot atpazīt tautasdziesmas “Rīga dimd”, “Maza, maza meitenīte” un “Seši mazi bundzinieki” pēc neliela dziesmas fragmenta, kuru uz vijoles nospēlēja Rīgas zelta gailis (mūzikas skolotāja Elīna Jēgermane).

Noslēgumā bērni kopā ar audzinātājām debesīs palaida balonus, kā laba vēlējumus mīļajai zemītei Latvijai. Zaļais- lielajiem Latvijas mežiem, zilais- Latvijas ezeriem, upēm un jūrai, dzeltenais- saulaini un silti sveicieni, bet sarkanais- mīlestība pret Latviju.