Drukas datums: 19:29:22 28.03.2024

Basketbola spēle Kandava/COMPOR pret RSU

31.03.2019 13:00

compor_rsu.jpgLatvijas Basketbola līgas 2. divīzijas pirmajā ceturtdaļfināla sērijas spēlē "Kandava/Compor" izbraukumā ar negaidīti lielu starpību sakāva Rīgas Stradiņa Universitātes komandu, kuru no zaudējuma ar 59:91 neglāba pat Riharda Gintera 29 sakrātie punkti.

Lai iekļūtu LBL 2. divīzijas ceturtdaļfinālā RSU komandai nācās pārdzīvot aukstus sviedrus pret "Līvānu Stikls" basketbolistiem, kuri ar sērijas pēdējo metienu varēja pērnās sezonas vicečempionus izslēgt jau play-off turnīra pirmajā kārtā. Divu spēļu summā RSU tika garām līvāniešiem ar 163:161. Savukārt "Kandava/Compor" pirmajā spēlē pret valmieriešiem uzvarēja tikai ar Guntara Strāķa pēdējo metienu, bet atbildes spēlē Kandavā viss tika salikts pa plauktiņiem, kurzemniekiem tiekot pie panākuma divu spēļu summā ar 190:150.

Ceturtdaļfināla sērija Hanzas vidusskolas zālē iesākās ar RSU komandas pārsvaru. Mājiniekus uz priekšu veda Riharda Gintera rezultatīvā spēle, kuram veiksmīgi piebalsoja Andris Epners, tādējādi pirmā ceturkšņa vidū esot priekšā ar 15:9. Minūti līdz pirmā perioda izskaņai R.Ginters panāca mājiniekiem septiņu punktu vadību, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 20:15 par labu pērnās sezonas vicečempioniem. Arī otrajā ceturtdaļā RSU līderis turpināja individuāli krāt punktus, divu ar pusi minūšu laikā panākot studentiem labvēlīgo 30:20. Pirmā puslaika turpinājumā spēles svaru kausi pamazām sāka nosvērties par labu "Kandavas/Compor" komandai, kuras rindās rezultatīvi spēlēja garā gala spēlētājs Ritvars Kauliņš, bet otrās ceturtdaļas izskaņā viņam rezultatīvi piebalsoja Arvis Savčenko, pārņemot spēles vadību viesiem. Pēc aizvadītām 20 spēles minūtēm Edgara Priedes trenētā vienība bija priekšā ar rezultātu 43:37.

Mača trešajā ceturtdaļā pavisam tika izšķirts spēles liktenis. Periodu ar precīzu trejaci ievadīja Roberts Rozentāls, bet "Kandavas/Compor" pārsvaru turpināja audzēt brāļi Strāķi. Ceturtdaļas vidū Edgars Barbejs viesu komandas rindās guva deviņus punktus pēc kārtas, tādējādi panākot "Kandavai/Compor" +22, kas noņēma jebkādus jautājumus par potenciāli saspringtu spēles izskaņu. Pirms spēles noslēdzošajām desmit minūtēm LBL 2. divīzijas pērnās sezonas vicečempioni bija iedzinējos ar 45:70. Skatu uz rezultāta tablo RSU basketbolistiem neizdevās uzlabot arī spēles noslēdzošajā nogrieznī. Ar Klāva Šilberga trejaci "Kandava/Compor" sasniedza 32 punktu pārsvaru, ar negaidīti lielu pārsvaru sagraujot RSU vienību. Spēles beigu rezultāts bija 91:59, ļaujot "Kandava/Compor" basketbolistiem spert pirmo soli pretī pusfinālam.

Uzvarētāju sastāvā Edgars Barbejs izcēlās ar 10 punktiem, bet Ritvars Kauliņš tika pie 15 punktiem. RSU vienību no sakāves neglāba Riharda Gintera 29 punktu spēle.

RSU - "Kandava/Compor" 59:91 (20:15, 17:28, 8:27, 14:21) RSU: R,Ginters 29, Epners 15, Jurjāns 6 (11 atl.b.), A.Ginters 4, Eglītis 3, Blodons 2, Putniņš, Šapovalovs, Vītoliņš, Lācis, Blumbergs. Kandava: Babrejs 19, Kauliņš 15, Savčenko 13 (12 atl.b.), G.Strāķis 9, A,Strāķis 9, Rozentāls 8, Gotfrīds 7, Šilbergs 5, Zemelis 4, Kleinbergs 2.

Lai tiktu pusfinālā, Kandava/Compor komandai vēlreiz jāuzvar RSU komanda, tāpēc aicinām līdzjutējus atbalstīt mūsu basketbolistus svētdien, 31. martā, plkst. 13:00 Kandavas sporta hallē.

Autors: Emils Ozerinskis