Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/notikumi/850/tautasdziesmu_sadziedasanas_svetkos_tiekas_novada_skolu_audzekni
Drukas datums: 17:38:17 12.12.2019

Tautasdziesmu sadziedāšanās svētkos tiekas novada skolu audzēkņi

27.01.2016

27.janvārī Zemītes tautas namā notika Kandavas novada skolu latviešu tautasdziesmu sadziedāšanās „ Mana tautasdziesma”, kurā bija pārstāvētas visas novada skolas un arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikums.

Tautasdziesmas ir ļoti bagāts un neatkārtojams latviešu tautas mantojums. Tās ir kā mūsu senču dzīves spogulis, vērtīgākas, jo īpaši tāpēc, ka šo mantojumu darinājusi latviešu tauta un tautasdziesmās atspoguļojas senās sabiedrības pasaules un dzīves uzskati.

Daudzas dziesmas sacerētas, lai palīdzētu ikdienas ritmam, ir tādas, kas stāsta par pasaules kārtību, dabas norisēm, ritmiem, bet ir arī spēka dziesmas, tās, kas cilvēkam palīdz izdzīvot kādu konkrētu situāciju, veikt kādu darbību un iedod spēku. Tomēr, lai šo spēku saņemtu nepietiek ar dziesmas vārdiem vien, jāzina arī melodija un ritms. Ritms iedod kustību, ierosina lietu sākšanos, un lai ritmu pastiprinātu, dziesmās tiek ievīts piedziedājums, kas pastiprina kopējo enerģiju un noskaņu.

Tautasdziesmu sadziedāšanās ir jau tradicionāls pasākums, kas katru gadu notiek kādā no novada skolām. Savu tautasdziesmu dziedāšanas prasmi tad rāda gan vismazākie solisti, gan jau pieredzējušākie, tehnikuma audzēkņus ieskaitot. Sadziedāšanās festivāla idejas autore un tā organizatore kopā ar novada Izglītības pārvaldi, joprojām ir mūzikas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Inta Pakalns-Paleja. Šo pasākumu vienmēr atbalsta un savus dziedātājus- solistus sagatavo un sapoš visas novada skolu mūzikas skolotājas.

Sveicienu visiem tautasdziesmu dziedātājiem bija sagatavojuši Zemītes skolas bērni. Katrīna Marta Krūmiņa pasākumu atklāja ar flautas solo, izpildot dziesmu "Tumša nakte, zaļa zāle”, bet dziedāšanu ieskandēja skolas ansamblis, pēc tam savu prasmi tautasdziesmu dziedāšanā rādīja visi 24 pasākuma "Mana tautasdziesma" dalībnieki.

Kamēr skolotājas vienojās par nominācijām katram no dziedātājiem, pasākuma dalībnieki priecājās, kopīgi ejot latviešu tautas rotaļu dejās.

Dalībnieki saņēma Izglītības pārvaldes Pateicības par piedalīšanos, Zemītes skolas rūķīši katram bija sarūpējuši maciņu ar "zelta" naudas gabaliņu, bet skolotāja Zinta Ošenberga savas kolēģes sveica ar krāsainiem dzīpariem rotātām svecītēm. Protams, par dalībniekiem notika arī "saldā balsošana" ar konfektēm, kuras bija sarūpējusi novada Izglītības pārvalde, un katrs dalībnieks saņēma konfekšu turziņu.

Pasākuma noslēgumā droši izskanēja visu dalībnieku un skolotāju dziedātā kopdziesma “Mazs bij, tēva novadiņis… “