faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Tikšanās ar rakstnieci Daci Priedi

28.10.2015 14:00 - 16:00 kur : Kandavas pilsētas bibliotēka

28.oktobrī Kandavas kultūras namā Kandavas pilsētas bibliotēkas kolektīvs bija organizējis tikšanos ar rakstnieci Daci Priedi.

Iepazīstinot ar rakstnieci, bibliotēkas vadītāja Daiga Kārkliņa nosauca viņu par multifunkcionālu cilvēku. Dace ir mamma pieciem bērniem un vecmamma pieciem mazbērniem, aktrise, režisore, rakstniece, teoloģe. Šo sarakstu varētu turpināt arī tālāk, jo daudzas jomas, kurās darbojas Dace Priede vēl nav nosauktas.

Dace Priede ir vitāla personība, enerģija viņā plūst pāri malām, viņas žesti, kustīgums, valoda, kas brīžiem šķiet par skaļu, brīžiem liek sarauties, trāpa tieši mērķī, uzrunā reizumis arī skaudri un nepārprotami, liekot ieskatīties sevī un uzjundījot arī tās dzīles, kuras nemaz negribas rādīt citiem.

Tikšanās laikā Dace Priede iepazīstināja ar savām grāmatām, īsi pastāstot par tām un nolasot nelielus fragmentus. Grāmatu ir daudz - romāni „ Saule špagas asmenī”, „ Kamenes uz stīgām”, „Mēnesstars pār jūru”, „ Zirnekļa tīkls smilgās”, „Mēnesstars pār ezeru”, „ Taurenis vientuļās debesīs”, „ Pasakas mazam bērniņam”, ” Mums vienas asinis Tev un man”, „ Mana dienas grāmata”. Top arī jauni projekti.

No bērnības rakstniecei radusies interese par indiāņiem, viņu dzīvi un paradumiem. Viņa bijusi Amerikā, apmeklējusi indiāņu rezervātus, pētījusi viņu kultūru, tradīcijas, rakstu zīmes un atradusi tajās daudz līdzību ar latviešu rakstu zīmēm, tāpat daudz kopīga arī abu tautu likteņos. Par visu iepriekš minēto viņa rakstījusi arī savās grāmatās. Tāpat Dace Priede kopā ar katoļu priesteri Andri Vasiļevski ierunājuši diskā „ Manas dienas grāmatas” pasakas jeb sarunas ar Dievu. Viņas aktrises talants ļoti spilgti izpaudās gan runā, gan žestos. Bija interesanti viņā klausīties un vērot šo monoizrādi vairāk nekā divu stundu garumā. Un garlaicīgi nebija nevienu brīdi.

Tā bija interesanta tikšanās, kas lika ieklausīties arī sevī un savas būtības dziļumos.

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top