faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ar 1.jūliju tiek samazināts domes deputātu atalgojums10.07.2019

27.jūnija Kandavas novada domes sēdē tika skatīts jautājums par domes deputātu stundu likmes noteikšanu. Līdz šim spēkā esošā Kandavas novada domes deputātu stundas algas tarifa likme bija noteikta ar novada domes 2013.gada 30.oktobra lēmumu un tā bija ievērojami lielāka nekā maksimāli pieļaujamā.

27.jūnija sēdē Kandavas novada domes deputāti pieņēma lēmumu, noteikt domes deputātam, kurš neieņem algotu amatu domē, darba stundu tarifa likmi 6.95 eiro par nostrādāto darba stundu. Deputātiem tiek apmaksātas ne vairāk kā 20 darba stundas mēnesī, bet komiteju priekšsēdētājiem ne vairāk kā 27 darba stundas mēnesī, tāpat kā līdz šim.

printēt Lasīt visu ziņu

Par administratīvi teritoriālo reformu10.07.2019

Konferences kopsavilkums

Lai novērstu tālāku sociālekonomisko sarukšanu un iedzīvotāju skaita mazināšanos, Latvijā ir jāveic daudz plašāka teritorijas attīstības pārvaldības reforma, tai skaitā jāizveido apriņķi ar nodalītām autonomajām funkcijām un jāmaina iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalījums. Šāds Latvijas zinātnieku izstrādāts priekšlikums izskanēja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā konferencē “Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi”.

Saskaņā ar “Eurostat” datiem 23 gadu laikā Latvija zaudējusi aptuveni 23% iedzīvotāju. Darbaspēka aizceļošana radījusi milzu atšķirības starp reģioniem un Rīgu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) šobrīd piedāvā situāciju labot ar administratīvi reģionālo reformu, apvienojot novadus.

printēt Lasīt visu ziņu

Cienījamie novada ļaudis!10.07.2019

Esam vasaras pilnbriedā un varam smelties saules enerģiju un dabas spēku visam gadam. Vasara ir laiks, kad var mazliet atvilkt elpu no spraigā darba skrējiena, sakārtot domas un atgūt spēkus. To arī novēlu visiem novada iedzīvotājiem! 

Aizvien vairāk sajūtam, ka Kandava ir mākslas pilsēta, un daudzi to iemīļo ik dienu, ik stundu. Pirms Līgo svētkiem aizvadījām gleznotāju plenēru, un dzirdējām daudz labu vārdu par mūsu pilsētas daili. Saņēmām no māksliniekiem pozitīvu lādiņu un viņu sajūtas dāvinātajos mākslas darbos. Jūlija vidū gaidāms vēl viens mākslas plenērs, kur jebkurš interesents varēs ļauties mākslas burvībai, apgūstot brīnumainas prasmes. Esam aizvadījuši latviešu tautai tik mīļos Saulgriežu svētkus. Tas ir neparasti, ka mūsu novadā ikvienā pagastā un arī Kandavā ļaudis tik ļoti mīl teātra mākslu, ka rada sev un citiem prieku, izspēlējot visdažādākos personāžus, un mūsu iedzīvotājiem ir talantu pārpārēm. Mēs varam lepoties ar novadu, ar sava novada ļaudīm!

Jāsaka, ka pašvaldības saimnieciskajā darbā šīs vasaras pamattēma ir uzticēšanās.

printēt Lasīt visu ziņu

Kandavas novada domes ziņas Kurzemes Radio11.07.2019

11. jūlijā plkst. 9:30 Kurzemes Radio skanēs Kandavas novada domes ziņas. 

Atgādinām, ka Kandavas novada domes ziņas Kurzemes radio skan 2x mēnesī- katra mēneša otrajā un ceturtajā ceturtdienā plkst. 9:30. 

Esi informēts par jaunumiem un aktualitātēm novadā!

Kandavas novada domes ziņu arhīvs šeit

printēt

Skaistā piektdiena “Jaunarājos”09.07.2019

Piektdien, 2019.gada 7 jūnijā Vānes pagasta “Jaunarājos” Zelta kāzas svinēja Zigrīda un Leons Trusovi.

Mēs abas ar pagasta sociālo darbinieci Mudīti Ozolu tiekam mīļi sagaidītas ar mūzikas skaņām no dārza lapenītes.  Ir atbraucis un ar savu klātbūtni pagodinājis abu kāzu jubilāru kopīgs draugs, muzikants Ojārs no Salacgrīvas, jo, kā pastāsta gaviļnieki, vakarā būšot bērni, mazbērni, radiņi, draugi, tad jau dziedāšot un dejošot. Zigrīda un Leons ir smaidīgi un laimīgi, ka pagasta vadība atcerējusies viņus dzīves svarīgajā notikumā un priecīgi par to, ka nesam sveicienus arī Kandavas novada domes vārdā ar Goda apliecību, ziediem un dāvanām.

Kopā ar Zigrīdu un Leonu kavējāmies patīkamās atmiņās šķirstot kāzu albumu.

Toreiz, 1969.gada septītajā jūnijā, Pūcēs bija Aizupes ciema padome un abus laulāja Mirdza Mileika, bet par ciema sekretāri strādāja Rasma Finkenšteina. Jā, tajā gadā  daudzi laulājās arī pati Rasma ar savu draugu Osvaldu.

printēt Lasīt visu ziņu

Atjaunots afišu namiņš pie Kandavas pasta ēkas09.07.2019

Pirms novada svētkiem jaunu veidolu ieguva arī afišu namiņš, kas atrodas pie Kandavas pasta nodaļas un veikala “ABI3”.

Kā pastāstīja novada  uzņēmējs Jurģis Ābele, kurš veica afišu namiņa restaurāciju, ziņojumu stenda vizuālais veidols maksimāli pietuvināts Pulvertornim, tādējādi izrādot cieņu vēsturiskajam mantojumam. “Gan jumta seguma dakstiņi, gan daļēji arī kokmateriāli veselu gadsimtu jau tikuši izmantoti Kandavas apkārtnē, līdz nonākuši stenda apdarē. Tika ievēroti senatnes būvniecības principi - dakstiņu zemsegumā ir dēļi ar pārlaidumu, vēdināšanu nodrošina robdēlis ar tā laika raksturīgu ornamentālu izgriezumu. Vēja rādītājā iestrādāta jaunā novada grafiskā zīme. Visa koka apdare veikta ar dabīgu lineļļu un lazūru. “

Nākotnē paredzēts namiņam uzstādīt arī stiklotus rāmjus un apgaismojumu.

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top