faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kad dāvanai pazudusi lietošanas instrukcija06.08.2019

19.jūlijā Lilita un Ivars Sausserži no Zantes pagasta, atzīmējot Zelta kāzu jubileju,  dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Maijas Zariņas, savas ģimenes un radinieku priekšā atjaunoja laulību solījumu Goda kāzās.

Lilitas un Ivara mīlestības stāsts iesākās pirms vairāk kā 50 gadiem, kad jauns puisis Ivars bija ieradies ierīkot elektrību Zantes pagasta “Grantiņos” un sastapa tur skaisto meiteni Lilitu. Lai iekarotu viņas sirdi, Ivars bijis ļoti neatlaidīgs un izdarīgs. Un tā 1969.gada 19.jūlijā abi jaunieši Tukuma rajona dzimtsarakstu nodaļā teica viens otram “Jā” vārdu.

Lilitai un Ivaram ir liela, skaista dzimta- bērni Linda, Edgars un Egīls, deviņi mazbērni un mazmazbērni.

printēt Lasīt visu ziņu

206 Latvijas ģimenes dārzkopības projektos bagātina savas saimes galdu. No tām 20 – Kandavas novadā05.08.2019

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 20 ģimenes – Kandavas novadā. Ģimenes saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas. Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu.

 Pārsvarā ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Retāk sastopamo dārzeņu vidū – kolrābji, cukīni, kāļi, zirnīši, atsevišķas salātu šķirnes. Ģimenes stāda arī augļu kokus un ogulājus, lai projekta rezultātus varētu baudīt arī nākamajos gados.

 Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Kurzemē atbalstu saņēma 4 organizācijas, kopā atbalstot 97 ģimenes: Talsu novada fonds, Skrundas novada biedrība “Ventas krasti”, Skrundas biedrība “Mini SD” un Kandavas novada Iespēju fonds. 

printēt Lasīt visu ziņu

Konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojas Zemītes un Matkules pagastos05.08.2019

Zemnieku saimniecība "Lapsas"
Zemnieku saimniecība "Lapsas"

1.augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zemītes un Matkules pagastiem, lai viesotos konkursam pieteiktajās skaistākajās sētās, zemnieku saimniecībās un pie radošākajiem novadniekiem.

Zemītes pagastā konkursam pieteikti četri pretendenti. Nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība” startē z/ s “Lapsas”, kurā saimnieko Guntis un Arita Krūmiņi ar bērniem. Daudzdzīvokļu māja “Skaistkalni” Grenču ciemā pieteikta nominācijā  “Krāšņākā daudzdzīvokļu māja”. Māja “Zemzari” pieteikta nominācijai “Skaistākais dārzs”( Ausma Kvedova un Liene Stavro),  bet kā “Darbīgākais uzņēmums” -  “Stādu darbnīca”, kurā saimnieko Almants un Sarmīte Immermaņi.

Matkules pagastā komisija vērtēja trīs pretendentus: nominācijā “Dižākā lauku sēta” – “Lielskudras”, kurās saimnieko Austra Ozoliņa- Lautenbaha. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (137)

Svētkus svin Vānes pagasta ļaudis05.08.2019

3.augustā sava pagasta svētkus, kopā ar sporta svētkiem svinēja Vānes pusē. Izrādās Vānē zina labo latviešu sakāmvārdu, ka rīta stundai- zelts mutē, jo sestdien jau septiņos no rīta Vānes ezeriņā sākās makšķerēšanas sacensības “Lielā zive”.

Ap pusdienas laiku  Vānes pamatskolas sporta laukumā sabrauca arī sportot gribētāji, notika radošās darbnīcas ar “Naglas” jauniešiem un visas dienas garumā tika veidoti Ziedu paklāji laukumā iepretim kultūras namam.

Sporta sacensību rezultāti skatāmi šeit.

Saimnieces dižojās kultūras namā, kur pašā dienas vidū notika arī vietējā amatierteātra kolektīva iestudētā Annas Brodeles luga “Mantiniece”. “Ziemas dārzā” tika atklāta kandavnieces Kitijas Švīgeres darbu izstāde, bet Seno lietu krātuvē visi varēja apskatīt Tukuma muzeja ceļojošo izstādi ”Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”.

Vakarā vāneniekus un viesus priecēja dziedātāja Ieva Sutugova koncertā “Stāsti”. Koncerts bija ļoti kupli apmeklēts, un klausītāju vārdiem runājot, gāja pie sirds. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Iznācis "Kandavas Novada Vēstnesis" augusta numurs05.08.2019

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" augusta numurs. 

Elektronisko versiju skatīt šeit 

printēt

Darba vizītē Kandavā viesojas satiksmes ministrs Tālis Linkaits31.07.2019

31.jūlijā darba vizītē Kandavā viesojās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai diskutētu par novada ceļu stāvokli, par sabiedriskā transporta kustību, mobilo sakaru tīkla pārklājumu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Uz tikšanos ar ministru bija ieradusies novada domes priekšsēdētāja Inga Priede, priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule, deputāti, domes būvvaldes, attīstības un plānošanas nodaļas, nekustamo īpašumu nodaļas speciālisti, ieinteresēto pagastu (Zemītes un Zantes) pārvalžu vadītāji, SIA “Kandavas ceļi” vadītājs Ivars Marašinskis, iedzīvotāji un reģionālās preses pārstāvji.

Kandavas novada domes priekšsēdētāja  Inga Priede prezentācijā pastāstīja par ceļu uzturēšanas budžeta apjomu novadā, par realizētajiem projektiem ceļu infrastruktūras uzlabošanā, par mobilo sakaru tīkla pārklājumu novadā, sabiedrisko transporta kustību u.c. jautājumiem. Pie viena izrādot prieku par Cēres ceļa asfaltēšanu, uz ko ministrs norādīja, ka tā “esot kļūda”, jo neredzot vajadzību pēc šo ceļa posmu, kas ved uz Cēres valsts nozīmes karjerām būvniecību un asfaltēšanu, un nu nezināšot kā atskaitīties par veiktajiem darbiem?!

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

VUGD veiks iedzīvotāju aptauju par ugunsdrošību31.07.2019

Lai sekmētu ugunsdrošības uzlabošanos valstī, no 1.augusta līdz 31.oktobrim Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veiks dzīvojamo māju iedzīvotāju aptauju un konsultēs par ugunsdrošību dzīvesvietās.

2018.gadā valstī reģistrēti 9134 ugunsgrēki, kuros cieta 302 cilvēki, bet gāja bojā 81. No visiem ugunsgrēkiem 2087 jeb gandrīz 23% bija izcēlušies tieši dzīvojamās mājās un, analizējot šos ugunsgrēkus, var secināt, ka vairumā gadījumu degšanas platības ir ļoti nelielas – tās nepārsniedza 1m2, turklāt izcelšanās vieta biežāk bijusi virtuve.

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis skaidro: “Nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība joprojām noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem ar cietušiem vai bojāgājušiem cilvēkiem, lai gan daļu no šīm ugunsnelaimēm varēja savlaicīgi novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības un uzstādīts mājoklī dūmu detektors. Lai ilgtermiņā pakāpeniski samazinātu šādu ugunsgrēku izcelšanās iespējamību, VUGD jau otro gadu dodas pie cilvēkiem uz mājām, lai viņus aptaujātu un konsultētu, jo apzināmies, ka samazinājums iespējams tikai ar iedzīvotāju pašu iesaisti – zināšanām, atbildīgu rīcību un ugunsdrošības prasību ievērošanu!”

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top