faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Adrians Lasis iegūst 1.vietu sacensībās Igaunijā14.05.2019

4.maijā Igaunijā Potsamā norisinājās Igaunijas Prokart 1.posms kartingā.

Sacensībās piedalījās arī Kandavas kartinga kluba braucējs Adrians Lasis, kurš savā klasē ieguva 1.vietu (DD2 open).

printēt Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kandavas novada vēlēšanu komisijas informācija iedzīvotājiem par Eiropas Parlamenta vēlēšanām 2019. gada 25.maijā10.05.2019

Balsošanas kārtība valstī un Kandavas novadā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, 25.maijā, vēlēšanu iecirkņi Latvijā būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00. No 20.maija vēlēšanu iecirkņos varēs iepazīties ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām. No 20.maija vēlēšanu iecirkņos varēs pieteikt balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī.

No 22.līdz 24.maijam vēlēšanu iecirkņos dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana:

- trešdien, 22.maijā – no pulksten 17.00 līdz 20.00,

- ceturtdien, 23.maijā – no pulksten 9.00 līdz 12.00,

- piektdien, 24.maijā – no pulksten 10.00 līdz 16.00.

 Balsošanas dokuments Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir pase vai personas apliecība jeb identifikācijas karte. 

Vēlēšanu iecirkņi Kandavas novadā:

printēt Lasīt visu ziņu

Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā14.05.2019

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija

 dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija tiek uzsākta pakāpeniski - katram valsts reģionam ir noteikts savs reģistrācijas sākuma datums!
13. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā sāk reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē.
14. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Zemgalē.
15. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē.
16. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Vidzemē.
17. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā.

printēt Lasīt visu ziņu

Augsti sasniegumi Kandavas Mākslas un mūzikas skolas audzēknim Kārlim Vilkaušam13.05.2019

Sveicam Kārli Vilkaušu ar augstiem sasniegumiem IX Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu Pūšaminstrumentu spēles konkursā!

10.maijā notika IX Mazpilsētu un lauku mūzikas skolu Pūšaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss Ozolnieku Mūzikas un mākslas skolā. Muzikālajā meistarībā sacentās 63 audzēkņi no dažādām Latvijas mūzikas skolām, kā arī dalībnieks no Sankt-Pēterburgas. Audzēkņi savā starpā sacentās trijās vecuma grupās neatkarīgi no instrumenta.

   Kandavas Mākslas un mūzikas skolu pārstāvēja 4.klases trompetists Kārlis Vilkaušs, kurš ieguva godpilno II vietu.

Prieks par Kārli, kurš attīsta savas muzikālās spējas ne tikai ikdienas mācību stundās un regulāri koncertējot, bet arī aktīvi piedaloties dažādos konkursos. Paldies skolotājam Gintam Birkenšteinam, koncertmeistarei Evitai Ernštreitei un mammai Andrai Vilkaušai, kas prot iedvesmot un motivēt audzēkni aktīvai radošai darbībai.

Direktore Maruta Balode

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Vai Kandavas novadam vajadzīga Administratīvi teritoriālā reforma (ATR)13.05.2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums paredz atjaunot bijušās Talsu un Tukuma rajona robežas, kādas tās bija 70. un 80. gados. Tas nozīmētu, ka Talsu novadam tiktu pievienots Dundagas, Rojas un Mērsraga novads, bet Tukuma – Kandavas, Engures un Jaunpils novads.

Savu viedokli pauž Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede:

“Jāatgādina, ka Kandavas novads, jeb pilsēta ar lauku teritoriju tika izveidota jau 1996. gadā, apvienojoties Kandavai ar Kandavas un Cēres pagastu. 1997. gadā klāt tika pievienoti arī Matkules un Zemītes pagasti, bet 1999. gadā oficiāli tika apstiprināts nosaukums – Kandavas novads, kurš bija pirmais novads Latvijā. Kāpēc mums jāizvēlas tieši šāds modelis, mehāniski pārzīmējot robežas iepriekšējā rajona mērogā? 50. gados bija Kandavas rajons, pirms tam esam bijuši Talsu apriņķī. Tikpat labi mēs varbūt mēs varam atjaunot Kandavas rajona robežas?! Lai gan Kandava nav nacionālās attīstības centrs, šeit ir pieejami visi pakalpojumi, kas atbilst pašvaldību noteiktajām funkcijām. Varbūt jāsāk valstij ar sevi un jāsakārto sadrumstalotā karte, kurā, piemēram, Kandavas novads atrodas visur… teritoriāli viennozīmīgi Kandava ir Kurzemē, bet vienlaikus tā ir Zemgales vēlēšanu apgabalā, Rīgas Plānošanas reģionā, LAD pakalpojumus saņem Talsos, Biznesa inkubators – Jūrmalā, galvenais Valsts policijas iecirknis atrodas Jelgavā, tāpat Dienvidu elektriskie tīkli, kas sniedz pakalpojumu mūsu novadam atrodas Jelgavā. Ir apgrūtinoši, ka esam visur. Ja esam Kurzeme, tad gan vēlēšanu apgabalam, gan plānošanas reģionam, gan citiem pakalpojumiem vajadzētu būt vienuviet.

printēt Lasīt visu ziņu

Dabas mīļotāju un tūrisma sezona ir sākusies13.05.2019

Līdz ar saules stariem ir modusies daba un cilvēki ir sākuši rosīties. Pēc Lielās pavasara talkas, ir sakoptas mūsu novada skaistās vietas, lai varam pienācīgi gaidīt ciemos viesus. 1. maijā tradicionāli ir iesākusies tūrisma sezona, un arī šogad tā sākās ar stādu tirdziņu Bruņinieku pilskalna pakājē un Gliemeža modināšanu, kas veidots iepriekšējo gadu mākslas plenērā un nu vietu atradis skvērā pie mozaīkas sienas. Neskatoties, uz gandrīz neiespējamo, esam panākuši, ka tradicionāli arī šogad maijs iesākas ar kartinga sacensībām Kandavas kartodromā. Jātur vien īkšķi, lai veselais saprāts uzvar, un trases darbība atkal nebūtu jāpārtrauc.

Maijs ir arī Mākslas un patriotu mēnesis. Priecājamies, ka tieši 4. maijā, dienā kad Latvija atzīmē Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, mēs uzņēmām novada saimē 60 aizvadītajā gadā dzimušos bērniņus, un tradicionāli klājām Balto galdautu uz kopīgā saimes galda. Gribu novēlēt visiem novada iedzīvotājiem saglabāt sirdīs mīlestību pret savu valsti un piederības sajūtu savam novadam, neskatoties uz iespējamajām piespiedu reformām, kad var nākties mainīt novada robežas un zaudēt savu identitāti, kļūstot par pilienu jūrā.

printēt Lasīt visu ziņu

Galvenais kopdzīvē- mierīga līdzāspastāvēšana13.05.2019

12.aprīlī kopā ar novada domes priekšsēdētājas vietnieci Gundu Cīruli un dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Maiju Zariņu viesojāmies pie tās dienas Zelta kāzu gaviļniekiem Guntas un Edgara Insbergiem Jaunkandavā.

Diena bija vējaina, saulīte arī vairāk ar zobiem, turpat blakus mājai aiz žoga stārķu pāris  piepravīja ligzdu šāgada perējumam, kad zelta pāris veda rādīt Edgara roku darbu- paša gatavotu galdu un solus dārza lapenītē. Darbošanās ar koku ir Edgara vaļasprieks jeb hobijs jau daudzu gadu garumā, kopš aiziešanas pelnītā atpūtā.    

 Iepazinušies Gunta un Edgars, pateicoties Edgara bērnības dienu kaimiņienei Vijai, kas savukārt bijusi Guntas klasesbiedrene. Edgars nācis no Bēnes un Kandavā nokļuvis sešdesmito gadu sākumā, kad iestājies Kandavas lauksaimniecības tehnikumā. Bijusī kaimiņiene Vija ar ģimeni pēc atgriešanās no izsūtījuma Sibīrijā, dzīvojusi Kandavā, Edgara un viņas vecāki turpinājuši draudzēties. Kādā no Vijas rīkotajām skolasbiedru ballītēm, uz kurām tika aicināti arī tehnikuma puiši, abi ar Guntu iepazinušies.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (9)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top