faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Ar 1.augustu stājas spēkā jaunā apsaimniekošanas maksa01.08.2019

SIA AAS “Piejūra”  atgādina ka, kā jau iepriekš tika izziņots, 27. jūnijā, līdz ar pēdējo pašvaldības domes sēdi, tika pieņemts lēmums, mainīt nešķirotu sadzīves atkritumu (NSA) apsaimniekošanas maksu, kas stājas spēkā šodien (2019. gada 1. augustā).

No 1. augusta NSA apsaimniekošanas maksa ir 15,90 EUR/m3 (ar PVN).

Apsaimniekošanas maksas palielināšanās neietekmēs iepriekš noslēgto līgumu darbību!

printēt Lasīt visu ziņu

Bez strīdiem jau neviens neiztiek!06.08.2019

19.jūlijā viesojāmies Vānes pagasta “Pērlēs”, kur zelta kāzu jubileju svinēja Ligita un Uldis Ezerkalni.

Pēc 50 kopdzīves gadiem pāris, svinīgā ceremonijā atjaunoja laulību solījumus, solot viens otram mīlestību, uzticību un cieņu. Ezerkalnu ģimeni nozīmīgajā dienā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Kandavas novada Vānes pagasta pensionāru biedrības “Vānes mežrozīte” vadītāja Vija Dembovska. 

Kur esat dzimuši, auguši?

Ligita: Esmu aizupniece, te piedzimusi, uzaugusi. Visu mūžu esmu nodzīvojusi Aizupes pagastā. Liepniekos esmu piedzimusi, vēlāk ģimene pārcēlās dziļāk laukos uz Āķibiem, līdz 1985. gadam, kad pārcēlāmies uz šo māju.

Uldis: Esmu dzimis Valdeķos, tur arī skolu pabeidzu. Astoto klasi Zemītē. Tad aizgāju uz Cīravu, tur nomācījos gadu. Devos armijā, bet no armijas atnācu te.

printēt Lasīt visu ziņu

Kad dāvanai pazudusi lietošanas instrukcija06.08.2019

19.jūlijā Lilita un Ivars Sausserži no Zantes pagasta, atzīmējot Zelta kāzu jubileju,  dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Maijas Zariņas, savas ģimenes un radinieku priekšā atjaunoja laulību solījumu Goda kāzās.

Lilitas un Ivara mīlestības stāsts iesākās pirms vairāk kā 50 gadiem, kad jauns puisis Ivars bija ieradies ierīkot elektrību Zantes pagasta “Grantiņos” un sastapa tur skaisto meiteni Lilitu. Lai iekarotu viņas sirdi, Ivars bijis ļoti neatlaidīgs un izdarīgs. Un tā 1969.gada 19.jūlijā abi jaunieši Tukuma rajona dzimtsarakstu nodaļā teica viens otram “Jā” vārdu.

Lilitai un Ivaram ir liela, skaista dzimta- bērni Linda, Edgars un Egīls, deviņi mazbērni un mazmazbērni.

printēt Lasīt visu ziņu

206 Latvijas ģimenes dārzkopības projektos bagātina savas saimes galdu. No tām 20 – Kandavas novadā05.08.2019

Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva
Foto no Borisa un Ināras Teterevu fonda arhīva

Šogad ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 206 grūtībās nonākušās Latvijas ģimenes guva iespēju pašu rokām veikt zemkopības darbus pārtikas sagādāšanai savam saimes galdam. No tām 20 ģimenes – Kandavas novadā. Ģimenes saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu, kā arī tik būtiskās konsultācijas. Šobrīd ģimenes rosīgi strādā, lai izaudzētu pēc iespējas labāku ražu.

 Pārsvarā ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Retāk sastopamo dārzeņu vidū – kolrābji, cukīni, kāļi, zirnīši, atsevišķas salātu šķirnes. Ģimenes stāda arī augļu kokus un ogulājus, lai projekta rezultātus varētu baudīt arī nākamajos gados.

 Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda projektu konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Kurzemē atbalstu saņēma 4 organizācijas, kopā atbalstot 97 ģimenes: Talsu novada fonds, Skrundas novada biedrība “Ventas krasti”, Skrundas biedrība “Mini SD” un Kandavas novada Iespēju fonds. 

printēt Lasīt visu ziņu

Konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija viesojas Zemītes un Matkules pagastos05.08.2019

Zemnieku saimniecība "Lapsas"
Zemnieku saimniecība "Lapsas"

1.augustā konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšanas komisija devās uz Zemītes un Matkules pagastiem, lai viesotos konkursam pieteiktajās skaistākajās sētās, zemnieku saimniecībās un pie radošākajiem novadniekiem.

Zemītes pagastā konkursam pieteikti četri pretendenti. Nominācijā “Sakoptākā zemnieku saimniecība” startē z/ s “Lapsas”, kurā saimnieko Guntis un Arita Krūmiņi ar bērniem. Daudzdzīvokļu māja “Skaistkalni” Grenču ciemā pieteikta nominācijā  “Krāšņākā daudzdzīvokļu māja”. Māja “Zemzari” pieteikta nominācijai “Skaistākais dārzs”( Ausma Kvedova un Liene Stavro),  bet kā “Darbīgākais uzņēmums” -  “Stādu darbnīca”, kurā saimnieko Almants un Sarmīte Immermaņi.

Matkules pagastā komisija vērtēja trīs pretendentus: nominācijā “Dižākā lauku sēta” – “Lielskudras”, kurās saimnieko Austra Ozoliņa- Lautenbaha. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (137)

Svētkus svin Vānes pagasta ļaudis05.08.2019

3.augustā sava pagasta svētkus, kopā ar sporta svētkiem svinēja Vānes pusē. Izrādās Vānē zina labo latviešu sakāmvārdu, ka rīta stundai- zelts mutē, jo sestdien jau septiņos no rīta Vānes ezeriņā sākās makšķerēšanas sacensības “Lielā zive”.

Ap pusdienas laiku  Vānes pamatskolas sporta laukumā sabrauca arī sportot gribētāji, notika radošās darbnīcas ar “Naglas” jauniešiem un visas dienas garumā tika veidoti Ziedu paklāji laukumā iepretim kultūras namam.

Sporta sacensību rezultāti skatāmi šeit.

Saimnieces dižojās kultūras namā, kur pašā dienas vidū notika arī vietējā amatierteātra kolektīva iestudētā Annas Brodeles luga “Mantiniece”. “Ziemas dārzā” tika atklāta kandavnieces Kitijas Švīgeres darbu izstāde, bet Seno lietu krātuvē visi varēja apskatīt Tukuma muzeja ceļojošo izstādi ”Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”.

Vakarā vāneniekus un viesus priecēja dziedātāja Ieva Sutugova koncertā “Stāsti”. Koncerts bija ļoti kupli apmeklēts, un klausītāju vārdiem runājot, gāja pie sirds. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Iznācis "Kandavas Novada Vēstnesis" augusta numurs05.08.2019

Iznācis Kandavas novada domes informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" augusta numurs. 

Elektronisko versiju skatīt šeit 

printēt
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top