Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/aizvadits_pirmais_latvijas_audzugimenu_forums
Drukas datums: 02:56:23 16.12.2018

Aizvadīts pirmais Latvijas audžuģimeņu forums06.11.2017

2017.gada 31.oktobrī Rīgā notika pirmais Latvijas audžuģimeņu forums, kura mērķis, iesaistot pašas audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, radīt ģimeniskai videi labvēlīgu politiku.  Pateicoties nodrošinātajam transportam, forumā piedalījās arī Kandavas novada audžuģimenes.

Profesionālā audžuģimeņu apvienība „Terēze”, Kurzemes reģionālā audžuģimeņu apvienība „Estere” un Latgales audžuģimeņu biedrība „Muna sāta” aicināja audžuģimenes no visas Latvijas, lai apkopotu motivējošus un atbildīgus priekšlikumus audžuģimeņu politikas veidošanai.

Bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku siltumu ir tiesīgi dzīvot ģimeniskā vidē. 2004. gadā aizsāktais Latvijas audžuģimeņu skaita pieaugums šobrīd ir apstājies un tam ir dažādi iemesli. Viens no galvenajiem - vienotas, motivētas politikas trūkums audžuģimeņu kustības paplašināšanā.

Forumā tika uzsvērts, ka deinstucionalizācijas procesā, kurš šobrīd tiek realizēts Latvijas reģionos, audžuģimenēm kā sadarbības partneriem un pakalpojuma sniedzējiem ir nozīmīga loma, nodrošinot bērnam ģimenes vidi un iespēju mācīties dzīvot tajā. Lai uzlabotu audžuģimeņu pakalpojuma kvalitāti ir nepieciešams ne tikai finansiālais atbalsts, bet arī regulējošo aktu izmaiņas un sociālie pakalpojumi, atbilstoši bērnu individuālajām vajadzībām.

Forumā piedalījās Labklājības ministrs Jānis Reirs, Tiesībsargs Juris Jansons, bijušais Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks. Audžuģimenes tika informētas par 2018.gadā plānoto atbalstu audžuģimenēm par pienākumu veikšanu, par uzturnaudas palielināšanu audžuģimenē ievietotajiem bērniem.