Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/alise_lauva__dzimusi_reize_ar_latviju
Drukas datums: 16:39:59 17.07.2018

Alise Lauva – dzimusi reizē ar Latviju17.07.2017

15.jūlijā Rundāles pilī notika Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums, kurā piedalījās arī bijusī mūsu novada iedzīvotāja Alise Lauva.

Alise Lauva Kandavas novadā nodzīvojusi piecdesmit gadus, šeit viņi kopīgi ar vīru uzcēluši māju, bet nu jau desmit gadus dzīves ceļš aizvedis Alises kundzi uz blakus novadu - pie mūsu kaimiņiem tukumniekiem. 

 Jautāta par savu  ilgdzīvošanas noslēpumu enerģiskā simtgadniece smaidot atbildēja, ka tas ir optimisms. Alises kundze savos vairāk nekā simts gados, jo šogad viņa svinēs 101. dzimšanas dienu, katru rītu vingro, nūjo pa istabu, skaitot soļus, un ir pieticīga savos ēšanas paradumos.

Simtgadniekus pasākumā ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. "Tā ir liela Latvijas un jūsu pašu bagātība, ka esat nodzīvojuši garu un notikumiem bagātu mūžu, aizvien esat dzīvespriecīgi un enerģiski cilvēki. Jūs mums sniedzat unikālu dzīves pieredzi, gudrību un neatkārtojamus dzīvesstāstus," sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Latvijas ilgdzīvotājus  sveica arī Rundāles pils saimnieks Imants Lancmanis.

Salidojuma dalībnieki bija Latvijas valsts "vienaudži" - 42 cilvēki, kuriem šobrīd ir 100 un vairāk gadu. Tajā piedalījās 33 simtgadnieki( pārējie nepiedalījās dažādu iemeslu dēļ). 

Salidojuma mērķis bija veicināt senioru iesaistīšanos Latvijas simtgades pasākumos un godināt mūsu līdzcilvēkus, kuri nodzīvojuši garu un bagātu mūžu un devuši ieguldījumu savas dzimtas, novada un valsts attīstībā.