faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Atkritumu apsaimniekotāja maiņas pārejas posms un tarifs04.12.2017

Informējam iedzīvotājus, ka, sākot ar 2018. gada 27. martu, pašvaldības noslēgtais līgums ar “Eco Baltia vide”, par sadzīves atkritumu izvešanu, beigsies.

Meklējot risinājumus turpmākajām darbībām, Kandavas novada dome, tāpat kā pārējās pašvaldības, kuras līdz šim apsaimniekoja “Eco Baltia vide”, pieņēma lēmumu, ka atkritumu apsaimniekošana turpmāk, sākot ar 2018. gada 29. martu, tiks uzticēta pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” (AAS “Piejūra”). Līgums ar jauno apsaimniekotāju par atkritumu savākšanu ir noslēgts uz septiņiem gadiem.

Sākot ar janvāri, iedzīvotāji tiks aicināti noslēgt līgumus ar jauno atkritumu apsaimniekotāju. Plašāka informācija par līgumu slēgšanu tiks izziņota.

Vēršam uzmanību, ka līdz gada beigām, iedzīvotājiem jānokārto visi maksājumi un saistības ar līdzšinējo atkritumu apsaimniekotāju “Eco Baltia vide”.

Tāpat vēlamies informēt iedzīvotājus, ka atkritumu izvešanas tarifs pagaidām netiks paaugstināts līdz brīdim, kad sabiedrisko pakalpojumu regulators apstiprinās jaunu tarifu. Novembrī pašvaldībā tika saņemta vēstule no atkritumu apsaimniekotāja “Eko Baltia vide”, ka sakarā ar dabas resursa nodokļa kāpumu, paaugstināsies arī atkritumu apsaimniekošanas tarifs, bet kā informē SIA “AAS “Piejūra”, likums paredz, ka poligona apsaimniekotājs nodoklim piemēro koeficientu, kas atbilst attiecībai starp poligonā noglabājamo un pieņemto atkritumu daudzumu. Jo starpība lielāka, jo mazāks koeficients un līdz ar to arī tarifs. Tas liecina par to, ka poligonā “Janvāri” rasta iespēja pārstrādāt vairāk ievesto atkritumu, tā samazinot apglabājamo atkritumu daudzumu. Pateicoties aizvadītajā gadā uzstādītajām iekārtām, atkritumi aizvien vairāk tiek sašķiroti un nodoti otrreizējai pārstrādei. 

SIA “AAS “Piejūra”” ir kapitālsabiedrība, kuras daļas pieder deviņām pašvaldībām – Jūrmalas pilsētai, Engures, Kandavas, Tukuma, Jaunpils, Rojas, Talsu, Dundagas un Mērsraga novadam. Uzņēmums dibināts 2001. gada 2. janvārī, ar mērķi – ieviest un uzturēt atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Piejūras atkritumu apsaimniekošanas reģionā.

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top