faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Divdesmit piecu gadu jubileju atzīmē Kandavas zemessardzes rota14.11.2016

Zemessargus svētkos sveic senioru deju kolektīvs "Kandavnieks" Foto: L.Trēde

Zemessargus svētkos sveic senioru deju kolektīvs "Kandavnieks"

Foto: L.Trēde

12.novembrī uz divdesmit piecu gadu jubilejas pasākumu Kandavas kultūras namā pulcējās Kandavas Zemessardzes rotas dalībnieki.

Zemessargus jubilejā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis un Zemessardzes 51.kājinieku bataljona komandieris majors Kaspars Miezītis. Pirms pasākuma sanākušajiem bija iespēja pakavēties atmiņās par to tālo gadu notikumiem noskatoties 1991.gadā uzņemto dokumentālo filmu par Kandavas zemessargiem.

“Svēts mantojums šī zeme mūsu tautai un svētīts tas, kas drošs par viņu krīt”, šie vārdi kā devīze ir ieausti Tukuma 42.kājinieku bataljona 2.Kandavas rotas karogā, kas tika iesvētīts  1991.gada 10.novembrī Kandavas evanģēliski luteriskajā baznīcā.  Pēc pasākuma baznīcā topošie zemessargi devās gājienā uz Tirgus laukumu, kur parādi pieņēma aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis, bet pēc tās zvērestu nodeva 73 jaunie zemessargi. Rotas pirmais komandieris bija Viktors Batņa, tad Valdis Miglenieks, vēlāk virsleitnants Valdis Pīpiņš.

Kandavas zemessargi tobrīd bija vienīgie, kam bija vienota forma un rotas karogs, kura skici bija veidojis zemessargs Zigismunds Piņķis.  1992.gadā rotā bija ap 200 vīru un tajā iekļāvās arī Cēres, Matkules, Jaunsātu un Pūres vīri.

Kā pēdējais pirms reorganizācijas Kandavas rotu komandēja virsleitnants Normunds Rozenvalds, vēlāk tai tika pievienots Tukuma 42.kājnieku bataljons un Dobeles 51.kājnieku bataljons.

Zemessargus svētkos ar koncertu sveica Kandavas senioru deju kolektīvs “Kandavnieks”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ozolāji” un Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Doremi”.


 

Zemessargus rotas 25 gadu jubilejā sveic Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis.

foto: L.Trēde Apsveikums Kandavas zemessargiem no Zemessardzes 51.kājinieku bataljona komandiera majora Kaspara Miezīša

foto: L.Trēde Zemessargus svētkos sveic senioru deju kolektīvs "Kandavnieks" Foto: L.Trēde Dzied Valdeķu kultūras nama jauktais vokālais ansamblis "Doremi"foto: L.Trēde Dejo Kandavas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ozolāji"

foto: L.Trēde foto: L.Trēde
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top