Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/kandava_norisinajas_3_latvijas_lauku_kopienu_parlaments
Drukas datums: 05:38:29 22.05.2018

Kandavā norisinājās 3.Latvijas Lauku kopienu parlaments05.06.2017

No 15. - 18.jūnijam Kandavā notika 3.Lauku kopienu parlaments „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”.

 Parlaments pulcēja vairāk kā 200 Latvijas lauku kopienu, pašvaldību, augstskolu pārstāvjus, kā arī pētniekus, praktiķus un lauku attīstības entuziastus no vairāk kā 35 Latvijas novadiem, tostarp nacionālu un Eiropas mēroga lauku un pilsonisko tīklu pārstāvjus. Parlamenta dalībnieki kopā ar politikas veidotājiem un attīstības organizāciju pārstāvjiem diskutēja par Nacionālajām rīcības politikām, kas ietekmē lauku attīstības perspektīvas.

  Parlamenta atklāšanas ceremonijā 15. jūnijā dalībniekus sveica Raimonds Graube, Žanete Grende, Anitra Tooma, kā arī Kandavas novada domes priekšsēdētājs Alfreds Ķieģelis, kuri apliecināja savu atbalstu lauku attīstībai.

Lauku kopienu parlamenta otrajā dienā, 16. jūnijā, dalībnieki izstrādāja kopīgu rezolūciju – kopienu un politikas veidotāju apņemšanos konkrētām rīcībām nākamajiem 2 gadiem un ilgtermiņā. Lauku kopienu parlamentā tika sniegti ziņojumi no  ministrijām un starpsektoriālām iestādēm, noritēja debates ar ekspertu un viedokļu līderu piedalīšanos. Darba grupās tika diskutēts par Nacionālo rīcības plānu pēc 2020. gada, Lauku attīstības programmas ieviešanu, Reģionālās attīstības pamatnostādnēm, Pašvaldību un ministriju deleģējumiem, Pilsoniskās sabiedrības pamatnostādnēm un citām tēmām.

  Noslēguma ceremonijā 17. jūnijā tika prezentēti visu darba grupu rezultāti, kas apvienoti kopīgā rezolūcijā „Visai Latvijai jādzīvo! – Lauku nākotnes ceļa izstrāde”. Ceļa vārdus pieredzes apmaiņas braucieniem pa Kandavas apkārtni un Kurzemi teica Latvijas Lauku foruma vadība un Kandavas novada domes priekšsēdētājs.