faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas internātvidusskolas skolēni Erasmus+ projekta ietvaros viesojas Polijā07.02.2018

No 20. līdz 26.janvārim Kandavas internātvidusskolas 6.- 9.klašu skolēnu delegācija- Kate Babre, Deniss Biezbārdis, Artūrs Linkēvics, Līva Nagle, Anete Leitlande, Emīlija Millere, Kristiāns Andersons un Eva Puriņa, kopā ar skolotājām Ņinu Zalcmani un Olitu Nordenu devās Erasmus + projekta “Ieplāno savu veiksmi šodien” vizītē uz Poliju. Uzņemošā skola bija Jāņa Pāvila II pamatskola Nr. 4 Lecznā. Projektā piedalījās skolēni no Polijas, Horvātijas un Latvijas.

Lai labāk iepazītu savus partnerus, skolēni bija sagatavojuši prezentācijas par savām skolām, valsti un pilsētu. Pirmajā tikšanās dienā tika organizētas dažādas iepazīšanās spēles – tā rosinot skolēnus vienam ar otru sarunāties angļu valodā, kā arī prast komunicēt savā starpā. Otrajā dienā skolēni devās ekskursijā uz Ļublinu. Trešajā dienā tika organizētas dažādas aktivitātes, tā attīstot radošu domāšanu. Ceturtajā dienā spēlēja dažādas radošas galda spēles. Tā jauniešiem atkal bija iespēja darboties grupās, domāt, sarunāties. Vakarā tika organizēta diskotēka, kas visiem ļoti patika. Pirms došanās uz mājām, apskatījām Varšavas vecpilsētu, olimpisko sporta muzeju, Kopernika zinātnes centru.

Prātā ir palikušas daudzas lietas, kā piemēram, sirsnīgā sagaidīšana, nemitīgās rūpes par mums, nelielais uztraukums, uzstājoties ar izveidotajām prezentācijām par savu skolu, pilsētu un valsti, iepazīšanās spēles un aktivitātes, kas attīstīja radošo domāšanu.

Tā bija iespēja mācīties toleranci, iepazīt citas kultūras, mēģināt paskatīties uz sevi un citiem citādāk, izbaudīt viesmīlību.

Tika gūts ieskats par Ļublinas un Varšavas ievērojamām vietām, to vēsturi. Daudzas unikālas iespējas piedāvāja Kopernika zinātnes centrs Varšavā.

Piedalīšanās "Erasmus+"  starptautiskajā starpvalstu sadarbības projektā deva iespēju skolēniem un skolotājiem pavadīt nedēļu ārpus savas ierastās ikdienas vides. Šis projekts sniedza iespēju ielūkoties citu valstu kultūrā, deva iespēju satikt brīnišķīgus cilvēkus, kā arī iespēju atrast jaunus draugus un domubiedrus.

Mūsu skolēni tika uzslavēti par labajām angļu valodas zināšanām un prasmi komunicēt, kas katrā ziņā nāk par labu viņu pašapziņai. Tā bija iespēja iepazīt citu skolu skolēnus, viņu darbošanos, atvērtību, radošumu, kā arī vērot savējos citā vidē un citos apstākļos. Lepojamies ar to, ka balsojumā par projekta logo ir izvēlēts logo no Latvijas, un tā autore ir 8.b klases skolniece Emīlija Millere.

Projekta patieso guvumu un vērtību var izlasīt tā dalībnieces Emīlijas Milleres viedoklī: „Šajā braucienā es ieguvu daudz. Es uzzināju, kā ir dzīvot citā ģimenē, jo iepriekš, man bija bail to pat mēģināt. Īpaši biedēja tas, ka šī ģimene nerunā manā dzimtajā valodā. Bet es saņēmos un nebija nemaz tik traki. Es izaugu no savas čaulas un tagad esmu drošāka nekā pirms tam. Es ieguvu daudz draugu, paziņu un pat sadraudzējos ar tiem cilvēkiem, kurus es ikdienā redzu skolas gaitenī. Tagad man ir priekšstats par to, kas notiek ne tikai manā valstī, bet arī ārpus tās. Šis projekts man deva iespēju iepazīt svešo, atklāt nezināmo. Tā es arī iepazinu sevi, sapratu kāda patiesībā esmu un ko es esmu spējīga izdarīt. Cilvēki, kurus es iepazinu, vietas kuras redzēju un to, ko uzzināju, es glabāšu savās atmiņās, kā vienu no vislabākajiem un aizraujošākajiem piedzīvojumiem savā dzīvē. To es arī sapratu atvadoties no šiem cilvēkiem. Ja man būtu dota iespēja, es to darītu vēlreiz un vēlreiz. Es šo iespēju ieteiktu izmantot jebkuram, jūs to nenožēlosiet.”

Projekta koordinatore Ņina Zalcmane

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top