Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/kandavas_novada_audzugimenes_viesojas_pie_valsts_prezidenta
Drukas datums: 00:18:17 25.09.2018

Kandavas novada audžuģimenes viesojās pie Valsts prezidenta06.11.2017

3. novembrī Kandavas novada audžuģimenes viesojās Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidenta ikgadējā pieņemšanā audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem.

Uz pieņemšanu Rīgas pilī bija aicinātas četras Kandavas novada audžuģimenes, kuras aprūpē bērnus ar īpašām vajadzībām. Pasākumā piedalījās: Zandas Smilgas ģimene ar abām audžumeitām, Airita Ezerkalne ar saviem sešiem audžubērniem, Dana un Edgars Nagļi ar audžudēlu Andi un Dzintra Ābola ar trim audžumeitām. Īpaša šī diena bija Dzintras audžumeitiņai Alisei, kura svinēja gada jubileju un saņēma īpašu apsveikumu no Valsts prezidenta. Kopā ar audžuģimenēm pasākumā piedalījās bāriņtiesas priekšsēdētāja Ritma Supe. 

Uzrunājot audžuģimenes, aizbildņus un adoptētājus, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra: “Rūpes par bērniem, ir rūpes par mūsu valsti. Latviju nākamajā simtgadē es redzu bez bērnunamiem. Mums mērķtiecīgi ir jāiet prom no šīs aprūpes formas un katram bērnam ir jānodrošina ģimene. Neatlaidīgi jāstrādā uz mērķi – ģimene un ģimeniska vide katram bērnam neatkarīgi no viņa vecuma, veselības stāvokļa vai citiem apstākļiem. Visi Latvijas bērni ir mūsu bērni. Mēs nedrīkstam neviena bērna dzīvi norakstīt sistēmas un vienaldzības dēļ”.

Raimonds Vējonis ar kundzi pateicās visām ģimenēm par viņu būtisko darbu un īpaši godināja trīs audžuģimenes, kuru rūpes par bez vecāku gādības palikušiem bērniem ar īpašām vajadzībām ir piemērs sabiedrībai.

Pasākuma laikā tika izziņots ikgadējais labdarības maratons “Dod Pieci”, kas norisināsies no 17.-23. decembrim. Šogad labdarības maratonā iegūtie ziedojumi tiks novirzīti atbalsta programmai, kas sniegs emocionālu un praktisku palīdzību vecākiem, kuri vēlas uzņemt bērnus no bērnunamiem.