faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļas 2017.gada statistika11.01.2018

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā 2017.gadā, nodrošinot nepārtrauktu darbu, strādāja divi darbinieki un kopumā tika sastādīti 249 civilstāvokļa aktu reģistri. 

Tas ir par 40 reģistriem vairāk, nekā 2016.gadā. No tiem 73 dzimšanas, 125 miršanas un 51 laulību reģistrs. Pieaudzis miršanas (par 40 vairāk) un laulības (par 3 vairāk) reģistru skaits.

2017.gada jaundzimušie

Pērn Kandavas novadā reģistrēti 73 jaundzimušie no kuriem, diemžēl, 2 mazuļi reģistrēti miruši. Pārsvaru 2017. gadā guvušas meitenes- kopā 38 un 33 zēni. 

Pērn 44 mazuļi reģistrēti ar paternitātes atzīšanas ierakstu, laulībā dzimuši 24, bet 5 bez ziņām par bērna tēvu. Pirmais bērniņš sagaidīts 37 ģimenēs, otrais - 18, trešais - 8, ceturtais - 5, piektais -3, bet pa vienam sestais un septītais bērns. Novadā uz 2018.gada 2. janvāri pavisam deklarēti 68 jaundzimušie novadnieki. Mūsu novada Dzimtsarakstu nodaļa reģistrē jebkura novada jaundzimušos, tāpēc nereti pie mums jaundzimušo atbrauc reģistrēt ģimene, kura salaulāta Kandavas novadā.

Populārākie bērnu vārdi 2017. gadā meitenēm bija: Beatrise, Jasmīna, Luīze, Nikola, bet zēniem, tāpat kā pērn, reģistrēti divi Valteri, divi Kristoferi, vēl arī Martins, Gustavs, Olivers un Ernests. No latviskiem tradicionālākie vārdi: Kārlis, Miķelis, Anna, Marta un Katrīna. Vecāki izvēlējušies dot arī retāk sastopamus  vārdus: Arnita, Alma, Adele, Gerda, Karalīna, Izabella, Ulla, Eimija, Lāsma, Sarmīte, Odrija, Teodors, Stefans, Luca, Ragnārs, Mariuss, Sadars.

Pašvaldība jaunajiem vecākiem, papildus valsts pabalstam, piešķir pabalstu 200 eiro apmērā, mazuļa pirmo dienasgrāmatu, dzimšanas apliecības vāciņus un kādas čaklas kandavnieces dāvinātas, adītās čībiņas. Katru gadu 4.maijā tiek rīkots, nu jau par tradīciju kļuvušais pasākums- “Esmu dzimis Kandavas novadā”, uz kuru tiek ielūgti pagājušajā gadā dzimušie mazulīši ar ģimenēm. Svētku reizē mazie pilsoņi tiek reģistrēti lielajā Goda grāmatā un no domes priekšsēdētāja dāvanā saņem foto albumu ar novada simboliku.

2017.gadā mirušie

2017. gadā Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 125 mirušie (69 sievietes un 56 vīrieši) un tas ir par 40 reģistriem vairāk, nekā 2016.gadā. Tā kā miršanas faktu iespējams reģistrēt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, pie mums bieži tiek reģistrēti mirušie no citiem novadiem. Cilvēki novērtējuši iespēju Kandavā visas formalitātes nokārtot vienuviet, jo blakus dzimtsarakstu nodaļai mums darbojas Valsts vienotais klientu apkalpošanas centrs, kurā var aizpildīt pieteikumu apbedīšanas pabalstam.

Laulības 2017.gadā

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā 2017. gadā, turpinot uzstādīt jaunus rekordus noslēgta 51 laulība. Kandavas baznīcās noslēgtas 7, bet 44 laulības reģistrējusi dzimtsarakstu nodaļa, t.sk.11 reizes dodoties laulāt izbraukuma laulībās. Visvairāk laulību reģistrēts jūlija mēnesī - 18 un augustā - 13. Liela piekrišana bijusi domes jaunajai laulību zālei, kurā savus JĀ vārdus izvēlējušies teikt 23 pāri. Arī laulību laiki aizgājušajā gadā bijuši visai interesanti, tā kāds pāris savu JĀ vārdu teica pirmdienas rītā plkst.8.00, bet cits pāris izvēlējies sev tuvo ciparu 7 un laulājušies 27. datumā plkst.17.00. Pieprasītākie laulību datumi bija 07. 07. 2017. un 17. 07. 2017. Pieaudzis laulību skaits ar ārzemniekiem, mūsu ceremonijas tikušas tulkotas angļu un krievu valodās. Kandavā savu JĀ vārdu latviešu valodā teikuši līgavaiņi un līgavas no Turcijas, Jaunzēlandes, Anglijas, Somijas, Krievijas, Ukrainas un Lietuvas.

Pašvaldības rīkotajā akcijā, kad aicinām ģimenes bez maksas noslēgt laulību,  2017.gada 12.maijā tika salaulāti divi pāri. Mūsu rīkotā akcija izskanēja visā Latvijā, 12.maija Rīta panorāmā, slavējot pozitīvo ideju un mudinot kandavniekus pieteikties laulībām. Katru gadu šo akciju labprāt atbalsta arī mūsu uzņēmēji, sponsorējot skaistas kāzu dāvanas. Pērn tā bija romantiska atpūta viesu namā “Kārkli” un pirtiņa ar nakšņošanu un brokastīm lauku sētā “Indāni”.  Arī šogad Dzimtsarakstu nodaļa organizēs laulības 12.maijā, tāpēc jau no janvāra būsiet mīļi gaidīti iesniegt laulību pieteikumus un izvēlēties labāko laiku savas ģimenes dzimšanas dienai.

Zelta kāzas 2017.gadā

Ar lielu cieņu mēs godinām novada seniorus – pārus, kuri laulībā nodzīvojuši 50 un vairāk gadu. Šīs ģimenes mēs saucam vienkārši par mūsu Zelta ģimenēm. 2017.gadā savas Dimanta kāzas atzīmēja seši, Smaragda kāzas – seši un Zelta kāzas – astoņi pāri.  Pašvaldība katram pārim izmaksāja naudas balvu un gaviļnieki saņēma īpašu pašvaldības sveicienu - skaistu grāmatu. Iepriekš ar katru pāri vienojamies par to, kā viņiem piemērotā veidā nodot sveicienus, tāpēc izvēle – svinēt divatā vai kuplā radu un draugu pulkā, paliek katra paša ziņā. Esam sveikuši Zelta ģimenes viņu mājās, domes laulību zālē, novada muzejā un pat Jaunmoku pilī. Šīs svētku reizes ir ļoti īpašas, aizkustinošas, dzīves gudrības, joku un atmiņu pilnas. Nekad nedzirdam par grūtībām, kuru, protams, ne mazums dzīvē ir bijis. Šīs stiprās ģimenes ir mūsu novada lepnums, spēks un cerība.

 Šogad plānojam mūsu novadā ieviest jaunu ideju –Zelta pāru Goda grāmatu. Tajā atzīmēsim katru Goda pāri, arī tos, kuri savas jubilejas jau nosvinējuši iepriekšējos gados. Šogad aicinām atzīmēt kāzu jubilejas pārus, kuri laulības noslēguši 1968.,1963., 1958. un 1953. gadā. Dzimtsarakstu nodaļā jāiesniedz iesniegums par naudas balvas iemaksu kontā un savlaicīgi jāpiesaka kāzu jubilejas ceremonija, ja ir vēlme to atzīmēt svinīgi. Ceremonija ir bezmaksas, to apmaksā pašvaldība.

Es vēlos pateikt paldies visiem novada ļaudīm un novada viesiem, par uzticēšanos savas dzīves nozīmīgākajos brīžos. Man laimējies, ka varu strādāt savu sirdsdarbu dzimtsarakstu nodaļā un saņemt tik daudz labu vārdu, sirsnības un atzinības, kas dod patiesu gandarījumu un jaunu spēku turpināt iesāktos darbus. Priecājos, ka savā darbā esmu vajadzīga cilvēkiem un ar savu attieksmi un zināšanām ikdienā spēju cilvēkiem palīdzēt, kā arī  turpināt mūsu novadā iedibinātās tradīcijas.

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja  Maija Zariņa

 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top