faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

"Kandavas Partnerības" pieredzes apmaiņa Horvātijā08.08.2017

Biedrība “Kandavas Partnerība” jau astoto gadu pēc kārtas organizēja pieredzes apmaiņas braucienu – šogad uz Horvātijas lauku teritorijām. Pieredzes braucieni uz ārzemēm tiek rīkoti, lai iegūtu informāciju un dalītos  praktiskajā pieredzē ar citu valstu lauku teritoriju uzņēmējiem, lai gūtu labākās prakses piemērus un idejas izmantotu sava uzņēmuma darbībā vai uzņēmuma veidošanā, kā arī informāciju nodotu tālāk citiem interesentiem. Iepriekšējos gadus ir pabūts lauku teritorijās Austrijā, Polijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Čehijā, Slovākijā un  Itālijā.

Pieredzes braucienā uz Horvātijas lauku teritorijām piedalījās 37 iedzīvotāji no Kandavas Partnerības teritorijas (Kandavas, Tukuma un Jaunpils novadiem), kuri iepazina vairākus dabas objektus: Plitvices ezeru nacionālo parku un Ziemeļu  Velebitas nacionālo dabas parku. Plitvices ezeru nacionālajā parkā atrodas 16 ezeri, kuru ūdens ir neredzēti zaļi zilā krāsā, ar neskaitāmām ūdenskritumu kaskādēm un alām. Velebitas dabas parks pārsteidza ar skaisto un mežonīgo dabu, kur redzami acij tīkami dažādu dabas procesu darbības rezultāti – kalni, alas, iegruvumi. Šie dabas parki ir nenovērtējami tūristu piesaistes objekti Horvātijā.

Kuterevā iepazinām interesantu cilvēku, kurš piesaista brīvprātīgā darba veicējus no visas pasaules, lai izveidotu un uzturētu  lāču patvēruma vietu. Viņa filozofija gan ne visiem ir pieņemama un saprotama, bet guvām ieskatu citādā dzīves procesu uztverē. Apmeklējām horvātu lepnumu - Nikola Teslas memoriālo centru Smiljanā, kur aizraujošā un interesantā veidā atkārtojām skolā gūtās fizikas zināšanas. Kā baiss mūslaiku sarežģīto ģeoplolitisko peripetiju atgādinājums bija arī daudzās serbu –horvātu kara rezultātā ložu caururbtās mājas.

Brauciena laikā apmeklējām vairākas lauku saimniecības, kur ražo sieru no kazas un govs piena, pārstrādā gaļu, ogas un ražo medu, ražo brendiju, kā arī piedāvā ēdināšanas pakalpojumu. Viesojāmies arī saimniecībā, kuras īpašnieki pēc darba valsts iestādē nodarbojas ar zirgu audzēšanu un piedāvā izjādes gan tūristiem, gan veselības rehabilitācijai. Interesanti bija iepazīt un salīdzināt vairākas naktsmītnes Horvātijā, piedāvātos pakalpojumus un to darbības principus.

Pieredzes brauciens uz Horvātijas Likas –Sejnas reģiona lauku teritorijām ir devis nozīmīgas atziņas un secinājumus: uzņēmējdarbības galvenā joma šajā reģionā ir tūrisms, kas ir sezonāla rakstura, bet piesaista simtiem tūkstošiem tūristu;  teritorijā esošie dabas resursi ir jāattīsta un ir milzīgs ieguvums Horvātijai tās ekonomikas attīstībai.

Biedrība “Kandavas Partnerība” ir pateicīga Kandavas novada domei un Jaunpils novada domei par daļēju atbalstu transporta nodrošinājumam uz Horvātiju.Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top