Drukas resursa adrese: http://kandava.lv/sakums/konkursa_dizeni_kandavas_novada_vertesana_noslegusies
Drukas datums: 00:58:53 20.06.2018

Konkursa “Diženi Kandavas novadā” vērtēšana noslēgusies06.09.2017

Zemītes pamatskola- vieta, kas jāredz
Zemītes pamatskola- vieta, kas jāredz

5.septembrī konkursa vērtēšanas komisija apskatīja Valdeķu ciemata, Zantes un Zemītes pagastu skaistākās sētas, sakoptākos īpašumus un darbīgākās saimniecības.

Valdeķos tika apskatīta konkursam pieteiktā daudzdzīvokļu māja Valdeķu ielā 8.

Zantes pagastā komisija viesojās pie “Kalnjāņu” saimnieka Ivara Oša, kura nams izvirzīts nominācijā “Sakoptākā privātmāja” un zemnieku saimniecībā “Vīksnas”, kas dibināta 1990. gadā, kā specializēta augļu koku un ogulāju stādaudzētava. Saimniecību vada brāļi Kārlis un Mārtiņš Ērgļi.

Tika apskatīts arī pagasta pārvaldnieka Jāņa Kāļa konkursam izvirzītais Smiltiņkalns- vieta, kas jāredz. Šī ir Austrumkurzemes augstienes un bijušā Tukuma rajona augstākā vieta. Uzkāpjot pa kāpnēm, kalnā atrodas skatu platforma. Atpūtas vietā iekārtota koka lapene ar galdu, soliem un ugunskura vieta.    

Zemītes pagastā komisija vērtēja Zemītes pamatskolu, kas izvirzīta nominācijai “Vieta, kas jāredz”. Skola kopš 2000.gada atrodas Zemītes muižā. Tiek uzskatīts, muiža ar parku būvēta ap 1850. gadu. Domājams, ka neorenesanses tornis piebūvēts vēlāk jau esošai ēkai. Runā, ka Zemītes pilī pusnaktī varot satikt Zilo dāmu. Zemītes muižas parkā apskatāma parka Sarga seja liepas stumbrā.

Konkursa komisija viesojās saimniecībā “Medņi”, kur saimnieko Zemītes pamatskolas skolotāja Mārīte Starte. Izrādot komisijai skaisto sētu, saimniece atzina, ka nevar savu dzīvi iedomāties pilsētā, jo ik brīvais brīdis tiek pavadīts dārza un apkārtējās teritorijas labiekārtošanā.

Konkursam tika pieteikti 24 pretendenti no Kandavas pilsētas un visiem pagastiem.